Personalia - Płock, dnia 13 sierpnia 2013 r.

Nominacje proboszczowskie (z dniem 16 sierpnia 2013 r.)
1. Ks. mgr Józef Hilary Deptuła, proboszcz par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gąsocinie, mianowany proboszczem par. pw. św. Zygmunta w Kraszewie. Zmiana na własną prośbę.
2. Ks. mgr Sławomir Szumski, proboszcz par. pw. św. Stanisława BM w Żurominku Kapitulnym, mianowany proboszczem par. pw. św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie. Zmiana na własną prośbę.

Nominacje na administratorów (z dniem 21 sierpnia 2013 r.)
1. Ks. mgr Robert Andrikowski, wikariusz par. pw. św. Mateusza w Ligowie, mianowany administratorem par. pw. św. Stanisława BM w Żurominku Kapitulnym.
2. Ks. mgr Ireneusz Cielicki, wikariusz par. pw. św. Wojciecha w Płocku, mianowany administratorem par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gąsocinie.
3. Ks. mgr Krzysztof Jędrzejewski, wikariusz par. pw. św. Antoniego w Żurominie, mianowany administratorem par. pw. Michała Archanioła w Woźnikach.

Zmiany wikariuszowskie (z dniem 21 sierpnia 2013 r.)
1. Ks. mgr Paweł Antkiewicz, wikariusz par. pw. św. Anny w Strzegowie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Mikołaja w Lipowcu.
2. Ks. mgr Tomasz Baranowski, wikariusz par. pw. św. Józefa w Ciechanowie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jana Chrzciciela w Sochocinie.
3. Ks. mgr Grzegorz Bednarczyk, wikariusz par. pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Bartłomieja w Świedziebni.
4. Ks. mgr Piotr Chojnowski, wikariusz par. pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą.
5. Ks. mgr Mariusz Dołęgowski, wikariusz par. pw. Świętej Trójcy w Bulkowie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.
6. Ks. mgr Jarosław Jakubowski, wikariusz par. pw. św. Marcina w Gostyninie, mianowany wikariuszem par. pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku.
7. Ks. mgr Jerzy Jakubowski, wikariusz par. pw. św. Jana Chrzciciela w Krasnem, mianowany wikariuszem par. pw. Świętej Trójcy w Bulkowie.
8. Ks. mgr Robert Kamiński, wikariusz par. pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pniewie.
9. Ks. mgr Marek Kardasz, wikariusz par. pw. św. Stanisława BM w Lekowie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.
10. Ks. mgr Robert Kępczyński, wikariusz par. pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wojciecha w Przasnyszu.
11. Ks. mgr Artur Dariusz Kowalczyk, wikariusz par. pw. św. Kazimierza w Lucieniu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Stanisława BM w Lekowie.
12. Ks. mgr Jarosław Kowalczyk, wikariusz par. pw. św. Wojciecha w Nasielsku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Józefa w Ciechanowie.
13. Ks. mgr Sebastian Krupniewski, wikariusz par. pw. św. Stanisława BM w Bieżuniu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Rocha w Radzanowie n. Wkrą.
14. Ks. mgr Łukasz Kubisiak, wikariusz par. pw. św. Antoniego w Żurominie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Józefa w Płocku.
15. Ks. mgr Ireneusz Macek, wikariusz par. pw. Gotarda w Pałukach, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jana Chrzciciela w Obrytem.
16. Ks. mgr Robert Mazurowski, wikariusz par. pw. Świętego Krzyża w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Tomasza Apostoła w Dzierżeninie.
17. Ks. mgr Marek Michalski, wikariusz par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jadwigi w Płocku.
18. Ks. mgr Mateusz Molak, wikariusz par. pw. św. Jana Chrzciciela w Sochocinie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Antoniego w Żurominie.
19. Ks. mgr Wojciech Nikodymczuk, wikariusz par. pw. Świętego Krzyża w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Anny w Pomiechowie.
20. Ks. mgr Grzegorz Adam Ostrowski, wikariusz par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wojciecha w Nasielsku.
21. Ks. mgr Piotr Paradowski, wikariusz par. pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.
22. Ks. Andrzej Petrykowski, rezydent w par. pw. św. Tomasza Apostoła w Dzierżeninie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu.
23. Ks. mgr Marek Piątkiewicz, wikariusz par. pw. św. Józefa w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Tekli w Ciechanowie.
24. Ks. mgr Michał Piekarski, wikariusz par. pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą, mianowany wikariuszem par. pw. św. Zygmunta w Płocku.
25. Ks. mgr Jacek Prusiński, pracownik Muzeum Diecezjalnego w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. Świętego Krzyża w Płocku.
26. Ks. mgr Mariusz Przybysz, wikariusz par. pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Floriana w Proboszczewicach.
27. Ks. mgr Ryszard Raczkowski, wikariusz par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim, mianowany wikariuszem ar. pw. św. Jadwigi w Płocku.
28. Ks. mgr Dariusz Skoczylas, wikariusz par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, mianowany wikariuszem par. pw. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie.
29. Ks. mgr Leszek Smoliński, wikariusz par. pw. św. Mikołaja w Lipowcu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wojciecha w Płocku.
30. Ks. mgr Marcin Stankiewicz, mianowany wikariuszem par. pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku.
31. Ks. mgr Mariusz Stasiak, wikariusz par. pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Anny w Strzegowie.
32. Ks. mgr Grzegorz Ślesicki, wikariusz par. pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu.
33. Ks. mgr Dawid Witkowski, wikariusz par. pw. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.
34. Ks. mgr Mirosław Wółkiewicz, wikariusz par. pw. św. Rocha w Radzanowie n. Wkrą, mianowany wikariuszem par. pw. Świętego Krzyża w Płocku.
35. Ks. mgr Krzysztof Załęski, wikariusz par. pw. św. Wojciecha w Szreńsku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.
36. Ks. mgr Andrzej Żywiałowski, wikariusz par. pw. św. Jadwigi w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

Nominacje neoprezbiterów (z dniem 21 sierpnia 2013 r.)
1. Ks. mgr Łukasz Arczyński, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wojciecha w Szreńsku.
2. Ks. mgr Krzysztof Cymerman, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Antoniego w Żurominie.
3. Ks. mgr Arkadiusz Czubakowski, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jana Chrzciciela w Krasnem.
4. Ks. mgr Marcin Mateusz Kędzia, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Tekli w Ciechanowie.
5. Ks. mgr Dariusz Malczyk, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku.
6. Ks. mgr Marcin Niesłuchowski, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim.
7. Ks. mgr Paweł Solecki, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą.

Inne
1. Ks. mgr Grzegorz Adamiak, wikariusz par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu, na własną prośbę, z dniem 1 września br., skierowany do pracy duszpasterskiej w Islandii.
2. Ks. mgr Marcin Bieniasz SAC, z dniem 25 sierpnia br., mianowany wikariuszem par. pw. św. Benedykta w Sierpcu.
3. Ks. Marek Czajkowski, z dniem 21 sierpnia br., skierowany do pomocy duszpasterskiej w par. pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku.
4. Ks. mgr Tadeusz Jabłoński, proboszcz par. pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Nunie, z dniem 5 sierpnia br., mianowany kapelanem Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” w Urzędzie Miejskim w Nasielsku.
5. Ks. mgr Kazimierz Majewski, administrator par. pw. św. Walentego w Gzach, z dniem 7 sierpnia br., mianowany kapelanem Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach.
6. Ks. mgr Grzegorz Nowomiejski, z dniem 21 sierpnia br., skierowany do pomocy duszpasterskiej w par. pw. św. Mikołaja w Gąbinie.
7. Ks. mgr Kamil Stawiski, wikariusz par. pw. św. Tekli w Ciechanowie, na własną prośbę, z dniem 1 września br., skierowany do pracy duszpasterskiej w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

Zwolnienia
Ks. mgr Artur Cezary Ciuba, proboszcz par. pw. św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie, na własną prośbę, z dniem 8 sierpnia br., zwolniony z urzędu proboszcza tejże parafii.

Płock, dnia 13 sierpnia 2013 r.
Ks. Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

Cytat dnia

"Męczeńska krew kapłanów jest dla nas wszystkich, Drodzy Bracia, wezwaniem do rachunku sumienia z uczciwości i wierności w zarządzaniu cudzym dobrem (por. Łk 16, 9-13), które nam zostało powierzone w parafii i w diecezji, bo to ostatecznie każdy z nas ponosi odpowiedzialność za swoją formację kapłańską."

Bp Piotr Libera
Polecamy
Księga XLIII Synodu Diecezji Płockiej

W dniach 22-27 stycznia 2019 r. w Panamie odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem. Z wielu względów tylko nieliczni będą mogli pozwolić sobie na uczestnictwo w nich na miejscu. Dlatego w sobotę 26 stycznia w Hali Sportowej w Łącku koło Płocka odbędzie się wspólne spotkanie pod hasłem: „Połączeni z Panamą”.

zobacz więcej
Proszę wpisać godzinę w prawidłowym formacie
SZUKAJ |
Wyślij intencję

Wypełnij poprawnie wszystkie pola

Błąd serwera, spróbuj ponownie!



Tu możesz wysłać intencję modlitewną. Otrzymają ją wybrane zgromadzenia zakonne i wspólnoty.

Dziękujemy za wysłanie intencji
Zapisz

Ta strona używa COOKIES. Z pomocą cookies zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki.

x