Personalia - Płock, dnia 13 sierpnia 2013 r.

Nominacje proboszczowskie (z dniem 16 sierpnia 2013 r.)
1. Ks. mgr Józef Hilary Deptuła, proboszcz par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gąsocinie, mianowany proboszczem par. pw. św. Zygmunta w Kraszewie. Zmiana na własną prośbę.
2. Ks. mgr Sławomir Szumski, proboszcz par. pw. św. Stanisława BM w Żurominku Kapitulnym, mianowany proboszczem par. pw. św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie. Zmiana na własną prośbę.

Nominacje na administratorów (z dniem 21 sierpnia 2013 r.)
1. Ks. mgr Robert Andrikowski, wikariusz par. pw. św. Mateusza w Ligowie, mianowany administratorem par. pw. św. Stanisława BM w Żurominku Kapitulnym.
2. Ks. mgr Ireneusz Cielicki, wikariusz par. pw. św. Wojciecha w Płocku, mianowany administratorem par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gąsocinie.
3. Ks. mgr Krzysztof Jędrzejewski, wikariusz par. pw. św. Antoniego w Żurominie, mianowany administratorem par. pw. Michała Archanioła w Woźnikach.

Zmiany wikariuszowskie (z dniem 21 sierpnia 2013 r.)
1. Ks. mgr Paweł Antkiewicz, wikariusz par. pw. św. Anny w Strzegowie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Mikołaja w Lipowcu.
2. Ks. mgr Tomasz Baranowski, wikariusz par. pw. św. Józefa w Ciechanowie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jana Chrzciciela w Sochocinie.
3. Ks. mgr Grzegorz Bednarczyk, wikariusz par. pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Bartłomieja w Świedziebni.
4. Ks. mgr Piotr Chojnowski, wikariusz par. pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą.
5. Ks. mgr Mariusz Dołęgowski, wikariusz par. pw. Świętej Trójcy w Bulkowie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.
6. Ks. mgr Jarosław Jakubowski, wikariusz par. pw. św. Marcina w Gostyninie, mianowany wikariuszem par. pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku.
7. Ks. mgr Jerzy Jakubowski, wikariusz par. pw. św. Jana Chrzciciela w Krasnem, mianowany wikariuszem par. pw. Świętej Trójcy w Bulkowie.
8. Ks. mgr Robert Kamiński, wikariusz par. pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pniewie.
9. Ks. mgr Marek Kardasz, wikariusz par. pw. św. Stanisława BM w Lekowie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.
10. Ks. mgr Robert Kępczyński, wikariusz par. pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wojciecha w Przasnyszu.
11. Ks. mgr Artur Dariusz Kowalczyk, wikariusz par. pw. św. Kazimierza w Lucieniu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Stanisława BM w Lekowie.
12. Ks. mgr Jarosław Kowalczyk, wikariusz par. pw. św. Wojciecha w Nasielsku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Józefa w Ciechanowie.
13. Ks. mgr Sebastian Krupniewski, wikariusz par. pw. św. Stanisława BM w Bieżuniu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Rocha w Radzanowie n. Wkrą.
14. Ks. mgr Łukasz Kubisiak, wikariusz par. pw. św. Antoniego w Żurominie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Józefa w Płocku.
15. Ks. mgr Ireneusz Macek, wikariusz par. pw. Gotarda w Pałukach, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jana Chrzciciela w Obrytem.
16. Ks. mgr Robert Mazurowski, wikariusz par. pw. Świętego Krzyża w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Tomasza Apostoła w Dzierżeninie.
17. Ks. mgr Marek Michalski, wikariusz par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jadwigi w Płocku.
18. Ks. mgr Mateusz Molak, wikariusz par. pw. św. Jana Chrzciciela w Sochocinie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Antoniego w Żurominie.
19. Ks. mgr Wojciech Nikodymczuk, wikariusz par. pw. Świętego Krzyża w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Anny w Pomiechowie.
20. Ks. mgr Grzegorz Adam Ostrowski, wikariusz par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wojciecha w Nasielsku.
21. Ks. mgr Piotr Paradowski, wikariusz par. pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.
22. Ks. Andrzej Petrykowski, rezydent w par. pw. św. Tomasza Apostoła w Dzierżeninie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu.
23. Ks. mgr Marek Piątkiewicz, wikariusz par. pw. św. Józefa w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Tekli w Ciechanowie.
24. Ks. mgr Michał Piekarski, wikariusz par. pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą, mianowany wikariuszem par. pw. św. Zygmunta w Płocku.
25. Ks. mgr Jacek Prusiński, pracownik Muzeum Diecezjalnego w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. Świętego Krzyża w Płocku.
26. Ks. mgr Mariusz Przybysz, wikariusz par. pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Floriana w Proboszczewicach.
27. Ks. mgr Ryszard Raczkowski, wikariusz par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim, mianowany wikariuszem ar. pw. św. Jadwigi w Płocku.
28. Ks. mgr Dariusz Skoczylas, wikariusz par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, mianowany wikariuszem par. pw. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie.
29. Ks. mgr Leszek Smoliński, wikariusz par. pw. św. Mikołaja w Lipowcu, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wojciecha w Płocku.
30. Ks. mgr Marcin Stankiewicz, mianowany wikariuszem par. pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku.
31. Ks. mgr Mariusz Stasiak, wikariusz par. pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Anny w Strzegowie.
32. Ks. mgr Grzegorz Ślesicki, wikariusz par. pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu.
33. Ks. mgr Dawid Witkowski, wikariusz par. pw. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.
34. Ks. mgr Mirosław Wółkiewicz, wikariusz par. pw. św. Rocha w Radzanowie n. Wkrą, mianowany wikariuszem par. pw. Świętego Krzyża w Płocku.
35. Ks. mgr Krzysztof Załęski, wikariusz par. pw. św. Wojciecha w Szreńsku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.
36. Ks. mgr Andrzej Żywiałowski, wikariusz par. pw. św. Jadwigi w Płocku, mianowany wikariuszem par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

Nominacje neoprezbiterów (z dniem 21 sierpnia 2013 r.)
1. Ks. mgr Łukasz Arczyński, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wojciecha w Szreńsku.
2. Ks. mgr Krzysztof Cymerman, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Antoniego w Żurominie.
3. Ks. mgr Arkadiusz Czubakowski, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Jana Chrzciciela w Krasnem.
4. Ks. mgr Marcin Mateusz Kędzia, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Tekli w Ciechanowie.
5. Ks. mgr Dariusz Malczyk, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku.
6. Ks. mgr Marcin Niesłuchowski, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim.
7. Ks. mgr Paweł Solecki, neoprezbiter, mianowany wikariuszem par. pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą.

Inne
1. Ks. mgr Grzegorz Adamiak, wikariusz par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu, na własną prośbę, z dniem 1 września br., skierowany do pracy duszpasterskiej w Islandii.
2. Ks. mgr Marcin Bieniasz SAC, z dniem 25 sierpnia br., mianowany wikariuszem par. pw. św. Benedykta w Sierpcu.
3. Ks. Marek Czajkowski, z dniem 21 sierpnia br., skierowany do pomocy duszpasterskiej w par. pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku.
4. Ks. mgr Tadeusz Jabłoński, proboszcz par. pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Nunie, z dniem 5 sierpnia br., mianowany kapelanem Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” w Urzędzie Miejskim w Nasielsku.
5. Ks. mgr Kazimierz Majewski, administrator par. pw. św. Walentego w Gzach, z dniem 7 sierpnia br., mianowany kapelanem Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach.
6. Ks. mgr Grzegorz Nowomiejski, z dniem 21 sierpnia br., skierowany do pomocy duszpasterskiej w par. pw. św. Mikołaja w Gąbinie.
7. Ks. mgr Kamil Stawiski, wikariusz par. pw. św. Tekli w Ciechanowie, na własną prośbę, z dniem 1 września br., skierowany do pracy duszpasterskiej w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

Zwolnienia
Ks. mgr Artur Cezary Ciuba, proboszcz par. pw. św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie, na własną prośbę, z dniem 8 sierpnia br., zwolniony z urzędu proboszcza tejże parafii.

Płock, dnia 13 sierpnia 2013 r.
Ks. Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

Cytat dnia

"Teraz czas na ludzi głębokiej wiary, ludzi wielkich ideałów! Ideały się nie starzeją! Ideały ze świętością u ich szczytu – wciąż są młode, bo Bóg jest młody! Świętość, wprawianie w świętość, obrona świętości jest obowiązkiem Kościoła! To ona jest specyficzną wartością, do której tylko Kościół zaprasza! I podkreślam – ona jest jego obowiązkiem! Naszym obowiązkiem!" (Z homilii na zakończenie II Synodu Młodych Diecezji Płockiej)

Bp. Piotr Libera
Polecamy
Księga XLIII Synodu Diecezji Płockiej

Księga „Gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość”. XLIII Synod Diecezji Płockiej składa się z trzech części. W pierwszej zamieszczono 14 dekretów synodalnych (dokumentów głównych), opracowanych przez właściwe komisje synodalne. W drugiej części Księgi synodalnej znalazły się: statuty instytucji, instrukcje, regulaminy i wytyczne. W części trzeciej, oprócz nieodzownego materiału prawnego (Dekret Biskupa Płockiego, zwołujący Synod; Regulamin Synodalny itp.), zamieszczony został List pasterski Biskupa Płockiego na Wielki Post 2013 „Synod szkołą wędrowania z Kościołem, w Kościele i dla Kościoła”, wspomniany List pasterski na Niedzielę Synodalną, a także liczne, bogate w treści homilie i przemówienia Biskupa Piotra, wygłaszane podczas Sesji Plenarnych Synodu oraz przy innych okazjach, wykorzystywanych przez Biskupa dla krzewienia idei synodalnej w Diecezji.

zobacz więcej
Proszę wpisać godzinę w prawidłowym formacie
SZUKAJ |
Wyślij intencję

Wypełnij poprawnie wszystkie pola

Błąd serwera, spróbuj ponownie!



Tu możesz wysłać intencję modlitewną. Otrzymają ją wybrane zgromadzenia zakonne i wspólnoty.

Dziękujemy za wysłanie intencji
Zapisz

Ta strona używa COOKIES. Z pomocą cookies zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki.

x