IX Rodzinny Rajd Rowerowy im. św. Jana Pawła II w Gostyninie

Ponad 200 osób, w tym rodziny, uczestniczyły 1 maja w IX Rodzinnym Rajdzie Rowerowym im. św. Jana Pawła II, który zorganizowała parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, z okazji dwóch rocznic papieskich: beatyfikacji i kanonizacji Papieża Polaka.

Rower.jpg

IX Rodzinny Rajd Rowerowy im św. Jana Pawła II stanowił wotum wdzięczności za dar Jana Pawła II w 8. rocznicę jego beatyfikacji oraz 5. rocznicę kanonizacji. Przed wyjazdem na 30-kilometrową trasę na parkingu kościelnym wykonano pamiątkowe zdjęcie uczestników, a policjanci rozdali ulotki poświęcone bezpiecznej jeździe na drogach.

Rajd poprowadził proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Andrzej Rutkowski, jechało w nim także trzech innych kapłanów z tej parafii. W gronie uczestników były rodziny i osoby indywidualne, a także burmistrz miasta Paweł Kalinowski.

Pierwszy przystanek rowerzyści mieli był przy kościele parafialnym w Solcu, gdzie proboszcz tej parafii ks. Sławomir Buńkowski opowiedział jego historii. Rowerzyści uczestniczyli tam także w nabożeństwie majowym. Ponadto modlili się też przy pomniku powstańców styczniowych z 1863 roku w okolicach miejscowości Choinek.

W samym Choinku zatrzymali się na poczęstunek, przygotowany przez uczniów Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. Mieli też okazję wysłuchać prelekcji Jacka Liziniewicza, nadleśniczego Nadleśnictwa Gostynin, o ciekawych miejscach tego nadleśnictwa.

Rajd ku czci Papieża Rodzin zakończył się przy pomniku św. Jana Pawła II, obok parafii św. Marcina w Gostyninie. Wzięło w ni udział w nim ponad 200 rowerzystów. Przed laty zainicjował go ks. Sławomir Wiśniewski, ówczesny proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego, a kontynuuje obecny proboszcz ks. Andrzej Rutkowski.