OKÓLNIK
Okólnik 2/2020
14.01.2020
Spis treści:

Okólnik 2/2020

KALENDARZ WYDARZEŃ DUSZPASTERSKICH
W DIECEZJI PŁOCKIEJ W 2020 ROKU

STYCZEŃ
1 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
53. Światowy Dzień Pokoju
3-6 Kurs Mojżesz organizowany przez SNE DP (Toruń)
6 Uroczystość Objawienia Pańskiego
Rozpoczęcie Roku św. Jana Pawła II w parafiach diecezji
9. Orszak Trzech Króli w Płocku – hasło: Cuda, cuda ogłaszają!
23. rocznica święceń biskupich J. E. Biskupa Płockiego Piotra Libery
9 Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych (Płock)
Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z parafii płockich (Płock, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze im bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
10-12 Kurs dla młodzieży Randka z Jezusem organizowany przez SNE DP (Piastów)
14 Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
17 23. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce
18 Msza św. dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Stary Rynek 14/18, godz. 11.00)
18-25 Tydzień modlitw o jedność chrześcijan
19 4. Diecezjalny Dzień Babci i Dziadka (Ciechanów, par. św. Piotra, godz. 17.00)
22 Świętowanie z seniorami w Domu Leonianum-Piękne życie! organizowane przez Wydział ds. Rodzin i Dom Leonianum (Sikórz, godz. 9.00)
Rozwiązanie Konkursu Rodzinnych Szopek (Płock, Kuria Diecezjalna, godz. 12.00)
24-26 Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej organizowany przez SNE DP (Nidzica)
25 Szkoła animatora i lidera Odnowy w Duchu Świętym – Warsztaty przygotowania i głoszenia świadectwa (Płock, Szkoły Katolickie)
26 20. Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce

LUTY
1 Dzień Życia Konsekrowanego w DP (Płock, Bazylika Katedralna, godz. 10.30)
Spotkanie młodzieży z s. Anną Bałchan (Płock, MCEW Studnia)
3-5 Rekolekcje kapłańskie w Roku św. Jana Pawła II (Popowo, Ośrodek Caritas)
4 Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
8-15 Wczasorekolekcje RRN na nartach (Słowacja)
9 4. Diecezjalny Dzień Zakochanych – Niedziela z Amoris laetitia organizowany przez Wydział ds. Rodzin (Rypin, par. Świętej Trójcy)
10-12 Rekolekcje dla maturzystów (Płock, MCEW Studnia)
11 28. Światowy Dzień Chorego; NMP z Lourdes
13 Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z parafii płockich (Płock, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze im bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
13-15 Kurs Nowe Życie dla sióstr zakonnych organizowany przez SNE DP (Kraków)
14-15 Warsztaty dla spowiedników Jak spowiadać po «Amoris laetitia» (Popowo, Ośrodek Caritas)
15 Msza św. dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Stary Rynek 14/18, godz. 11.00)
Bal karnawałowo-walentynkowy, organizowany przez SRK DP i AK DP (Sikórz, Dom Leonianum)
15-21 Zimowy wyjazd młodzieży na narty organizowany przez DDM (Zakopane)
21 Konferencja dla kobiet organizowana przez SNE DP (Warszawa)
22 89. rocznica Objawień Jezusa Miłosiernego św. Faustynie w Płocku (Płock)
Szkoła animatora i lidera Odnowy w Duchu Świętym – Wartość Charis w Kościele (Płock, Szkoły Katolickie)
Modlitwa STU-dni w Studni organizowana przez DDM – początek inicjatywy (Płock, MCEW Studnia)
23-29 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
27 4. rocznica święceń biskupich J. E. Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego
Wieczór skupienia dla animatorów RRN (Mława)
27-29 Kurs Nowe Życie organizowany przez SNE DP (Warszawa, oo. Redemptoryści)
28-1 III Rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej (Popowo, Ośrodek Caritas)
Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (Płock, WSD)

MARZEC
1 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
4 Etap diecezjalny XXX Edycji Olimpiady Teologii Katolickiej (Rypin, ZS nr 1)
6-8 Rekolekcje dla katechetów (Płock, MCEW Studnia)
Rekolekcje dla Członków Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych (Popowo, Ośrodek Caritas)
7 4. Diecezjalny Dzień Kobiet organizowany przez Diecezjalnego Duszpasterza Kobiet i Wydział ds. Rodzin (Płock, par. św. Wojciecha)
8-10 Rekolekcje RRN 40+ (Popowo, Ośrodek Caritas)
10 Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
12 Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z parafii płockich (Płock, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze im bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
13 7. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Apostolską (Święto Papieskie)
13-15 Rekolekcje wielkopostne KSM (Płock, MCEW Studnia)
14 Diecezjalny dzień skupienia RRN (Ciechanów)
20-22 Rekolekcje dla młodych małżeństw organizowane przez RRN (Popowo, Ośrodek Caritas)
21 Msza św. dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Stary Rynek 14/18, godz. 11.00)
25 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego w parafiach
27 Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę (Częstochowa)
28 Szkoła animatora i lidera Odnowy w Duchu Świętym – Warsztaty ewangelizacyjne cz. 1 (Płock, Szkoły Katolickie)
31 Konferencja Matriarchinie i prorokinie Izraela typem Maryi Matki Kościoła – Szkoła Maryi organizowana przez SNE DP (Katowice)

KWIECIEŃ
3 Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta (Płock)
4 Diecezjalny Dzień skupienia RRN (Ciechanów)
5 Niedziela Palmowa – obchody 35. Światowego Dnia Młodzieży w diecezji i spotkanie młodzieży diecezji płockiej z Biskupem Płockim (Płock)
6-8 Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży (Płock, MCEW Studnia)
9 Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z parafii płockich (Płock, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze im bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
12 Śniadanie Wielkanocne dla podopiecznych Caritas (Płock, ul. Sienkiewicza 54)
13 35. rocznica święceń biskupich J. E. Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego
14 Święto Chrztu Polski
Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
15-16 Płockie Dni Pastoralne (Płock, NoveKino Przedwiośnie)
17 Finał diecezjalny Konkursu Biblijnego (SP w Radzyminku)
18 Adoracja Najświętszego Sakramentu organizowana przez KSM (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia)
Msza św. dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Stary Rynek 14/18, godz. 11.00)
19 Niedziela Miłosierdzia Bożego – Święto Patronalne Caritas
19-26 76. Tydzień Miłosierdzia
23 Wieczór skupienia dla animatorów RRN (Mława)
24-26 Rekolekcje dla katechetów (Płock, MCEW Studnia)
Seminarium Uwielbienia organizowane przez SNE DP (Białoruś, Grodno)
25 15. pielgrzymka do relikwii św. Joanny Beretty Molli, organizowana przez Wydział ds. Rodzin, SRK, par. św. Stanisława Kostki w Płocku i par. św. Jakuba w Płocku-Imielnicy (Płock)
Warsztaty dla katechetów (Ciechanów, MSCDN, ul. Sienkiewicza 33)
Szkoła animatora i lidera Odnowy w Duchu Świętym – Warsztaty ewangelizacyjne cz. 2 (Płock, Szkoły Katolickie)
29-3 V Doroczna pielgrzymko-wycieczka KIK (Niemcy)

MAJ
2 13. rocznica nominacji J.E. Biskupa Płockiego Piotra Libery na stolicę biskupią w Płocku
3-9 Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
9 Dzień otwartych drzwi w WSD (Płock)
Dzień Ministranta, ustanowienie lektorów, animatorów i kantorów (Płock, WSD)
Diecezjalny Dzień Skupienia RRN (Ciechanów)
12 Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
14 Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z parafii płockich (Płock, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze im bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
16 Msza św. dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Stary Rynek 14/18, godz. 11.00)
Sympozjum „Medycyna w służbie rodzinie” z okazji 25. rocznicy powstania Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy w Płocku organizowane przez Wydział ds. Rodzin i SRK DP (Płock)
17 Narodowa Pielgrzymka do Watykanu z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Msza św. na Placu św. Piotra – Papież Franciszek
18 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II
21 Wieczór skupienia dla animatorów RRN (Mława)
23 Finał Jubileuszowego 25. Sacrosongu Diecezji Płockiej (Nasielsk, par. św. Wojciecha)
Święcenia diakonatu (Płock, Bazylika Katedralna, godz. 11.00)
24 Diecezjalny Dzień Matki organizowany przez Wydział ds. Rodzin (par. św. Mateusza, Smoszewo)
25 8. pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem (Płock, Cmentarz Katolicki, godz. 17.00)
28 79. rocznica śmierci bł. abpa A. J. Nowowiejskiego; Modlitwa przy pomniku bł. abpa A. J. Nowowiejskiego w Płocku prowadzona przez Koło Naukowe WSD (Płock)
39. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego
29-5 VI 2. Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Grobu św. Jana Pawła II
30 Diecezjalne Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego organizowane przez SNE (Płock, Bazylika Katedralna)
31 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
9. Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Wydział ds. Rodzin i SRK DP (Płock)
Modlitwa STU-dni w Studni organizowana przez DDM – zakończenie inicjatywy (Płock, MCEW Studnia)

CZERWIEC
5 Płockie czuwanie przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego organizowane przez Wydział Duszpasterski, Wydział ds. Rodzin i SRK, (Płock, Bazylika Katedralna, godz. 19.00)
5-7 Rekolekcje dla katechetów (Płock, MCEW Studnia)
6 Święcenia kapłańskie (Płock, Bazylika Katedralna, godz. 11.00)
Diecezjalny Dzień Skupienia RRN (Ciechanów)
7 Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego (Warszawa)
9 Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
11 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
11-14 Kurs Jan organizowany przez SNE DP (Ciechanów)
12 Wspomnienie 108. Męczenników II Wojny Światowej
13 21. Rocznica beatyfikacji Płockich Biskupów Męczenników
12. Piesza Pielgrzymka im. Bł. Abpa A.J. Nowowiejskiego z Płocka do Słupna organizowana przez AK (Płock / Słupno)
Pielgrzymka KIK do Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie (Ratowo)
18 Wieczór skupienia dla animatorów RRN (Mława)
19 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów
20 Msza św. dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Stary Rynek 14/18, godz. 11.00)
22 Pierwszy termin egzaminów wstępnych do WSD w Płocku
26-1 VII Szkoła Kontaktu z Bogiem I i II stopnia dla młodzieży (Płock, MCEW Studnia)

LIPIEC
4-12 Letnie Rekolekcje RRN (Bańska Wyżna)
6-11 31. Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Narodu z Bieżunia do Niepokalanowa
9 Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z parafii płockich (Płock, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze im bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
18 Msza św. dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Stary Rynek 14/18, godz. 11.00)
30-2 VIII Kurs Historia Zbawienia organizowany przez SNE DP (Płock)

SIERPIEŃ
6-14 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę
13 Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z parafii płockich (Płock, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze im bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
15 Uroczystość Wniebowzięcia NMP; 452. rocznica śmierci św. Stanisława Kostki – głównego patrona Diecezji Płockiej
22-23 Rada Kierownictw KSM (Rostkowo)
26 Spotkanie katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym 2020/2021 (Pułtusk)
27 Spotkanie katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym 2020/2021 (Ciechanów)
28 Spotkanie katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym 2020/2021 (Płock)
31-7 IX Wczaso-rekolekcje dla osób chorych i starszych organizowane przez Caritas (Popowo, Ośrodek Caritas)

WRZESIEŃ
3-7 Pielgrzymka duszpasterstwa rodzin do Włoch w Roku św. Jana Pawła II organizowana przez Wydział ds. Rodzin i SRK DP
5 Drugi termin egzaminów wstępnych do WSD w Płocku
10 Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z parafii płockich (Płock, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze im bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
12 Piknik rodzinny organizowany przez SNE DP (Ciechanów, par. św. Józefa)
13-19 10. Tydzień Wychowania w Polsce
13-20 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny (Budapeszt)
14 Sztafeta do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki ku czci Męczenników stanu wojennego organizowana przez AK (Pułtusk/Warszawa)
18 Uroczystość św. Stanisława Kostki, Głównego Patrona Diecezji Płockiej
20. Memoriał szachowy im. św. Stanisława Kostki (Przasnysz, Szkoła Podstawowa nr 2)
19 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa
Msza św. dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Stary Rynek 14/18, godz. 11.00)
25-27 Kurs Nowe Życie organizowany przez SNE w dekanacie tłuchowskim

PAŹDZIERNIK
3 Święto Seniora (Sikórz, Dom Leonianum – Piękne życie!)
4 4. Kongres Rodziny (Płońsk, par. św. Maksymiliana Kolbego)
6-7 Kurs pastoralny dla fotografów i kamerzystów (Płock, CPP Metanoia)
8 Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z parafii płockich (Płock, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze im bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
9 Modlitwa przy pomniku bł. bpa Leona Wetmańskiego przygotowana przez Dom Leonianum i Wydział ds. Rodzin (Płock)
10 79. rocznica śmierci bł. bpa Leona Wetmańskiego
11 20. Dzień Papieski
11-25 35. Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej
15 Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 17.00)
16 42. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża
8. Bieg Papieski organizowany przez AK DP (Płock)
17 Spotkanie formacyjne doradców życia rodzinnego (Sikórz, Dom Leonianum – Piękne życie!)
Msza św. dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Stary Rynek 14/18, godz. 11.00)
Dzień Wspólnot SNE DP pw. św. Łukasza (Płock)
18-25 94. Tydzień Misyjny
19 Msza św. za Ojczyznę w par. św. Jana Chrzciciela w Płocku i wyjazd na tamę do Włocławka-miejsca męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki organizowane przez KIK (Płock/Włocławek)
24 Spotkanie formacyjne doradców życia rodzinnego (Popowo, Ośrodek Caritas)
23-25 Kurs Nowe Życie organizowany przez SNE DP w dekanacie przasnyskim

LISTOPAD
8 876. rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Płocku
Msza św. ze spowiednikami posługującymi w katedrze (Płock, Bazylika Katedralna)
Msza św. za zmarłych w hospicjach Caritas Diecezji Płockiej (Płock, Bazylika Katedralna)
Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym
11 Narodowe Święto Niepodległości, 102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
11-15 Kurs Mojżesz organizowany przez SNE DP (Płock)
12 Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z parafii płockich (Płock, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze im bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
13 Dzień skupienia członków ekip kerygmatycznych organizowany przez SNE (Mława, par. Świętej Rodziny)
13-15 Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (Płock, WSD)
14 Sympozjum naukowe organizowane przez AK DP (Płock)
Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę organizowana przez Caritas
20 43. Sympozjum Koła Naukowego WSD (Płock, WSD)
21 3. Diecezjalny dzień skupienia osób żyjących w związkach nieregularnych (Nowy Dwór Mazowiecki)
Zjazd Diecezjalny KSM (Płock, MCEW Studnia)
Msza św. dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Stary Rynek 14/18, godz. 11.00)

GRUDZIEŃ
4-6 Rekolekcje kerygmatyczne w nurcie maryjnym organizowane przez SNE DP (Płock, par. św. Wojciecha)
10 Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z parafii płockich (Płock, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze im bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
11-13 Rekolekcje adwentowe KSM (Płock, MCEW Studnia)
13 Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego
19 Msza św. dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Stary Rynek 14/18, godz. 11.00))
24 Wigilia dla Osób Bezdomnych (Płock, Caritas, ul. Sienkiewicza 54)


Płock, dnia 7 stycznia 2020 r.

ks. Jarosław Kamiński
Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego

 

KOMUNIKATY WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO

1. Rekolekcje dla maturzystów

Wydział Katechetyczny zaprasza na rekolekcje maturzystów. Odbędą się w okresie ferii zimowych w dniach 10-12 lutego 2020 r. w MCEW Studnia w Płocku. Będzie je prowadził ks. Krzysztof Ruciński. W ramach rekolekcji przewidziane jest spotkanie z klerykami płockiego seminarium, siostrami zakonnymi oraz małżeństwem.
Zachęcamy katechetów do propagowania tej inicjatywy wśród młodzieży maturalnej.

2. Konkurs biblijny dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych – etap szkolny i parafialny

Wydział Katechetyczny zaprasza uczniów klas V-VIIII SP do udziału w XXVI konkursie biblijnym, którego tematem będzie „Ewangelia wg. św. Marka”.
Obowiązuje Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem, Edycja Świętego Pawła 2008, Ewangelia wg św. Marka.
Na etapie szkolnym i parafialnym obowiązuje tylko sam tekst Ewangelii. Na etapie dekanalnym i diecezjalnym obowiązuje tekst Ewangelii oraz wstęp, komentarze, marginalia wraz z występującymi w nich terminami ze słownika. Podobnie, jak w roku ubiegłym, dzięki uprzejmości wydawnictwa Edycja św. Pawła, tekst Ewangelii według św. Marka jest dostępny w formie elektronicznej do pobrania na stronie Wydziału Katechetycznego.
Etapy: szkolny i parafialny, powinny zostać rozstrzygnięte: etap szkolny do 31 stycznia (dotyczy parafii, na terenie których jest kilka szkół), etap parafialny do 14 lutego.

3. Znaczki i śpiewniki na pielgrzymka maturzystów

Informujemy, że są dostępne znaczki i śpiewniki na pielgrzymkę maturzystów. Można je odebrać w Wydziale Katechetycznym w godzinach pracy. Koszt zestawu dla jednej osoby (znaczek + śpiewnik) 3 zł. Prosimy o przekazanie tej informacji katechetom uczącym w klasach maturalnych. Pielgrzymka maturzystów odbędzie się w tym roku w dniu 27 marca 2020 r.

Płock, dnia 9 stycznia 2020 r.

Ks. Marek Wilczewski
Dyrektor Wydziału Katechetycznego

 

Kuria Diecezjalna Płocka
Płock, dnia 10 stycznia 2020 r.
Nr 73/2020

Ostatnie numery
Archiwum
Wyślij intencję

Wypełnij poprawnie wszystkie pola

Błąd serwera, spróbuj ponownie!



Tu możesz wysłać intencję modlitewną. Otrzymają ją wybrane zgromadzenia zakonne i wspólnoty.

Dziękujemy za wysłanie intencji
Zapisz

Ta strona używa COOKIES. Z pomocą cookies zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki.

x