XX Wiosenny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego w Płońsku

7 marca 2020 r. w hali sportowej w Płońsku odbył się Wiosenny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i średnich. W turnieju startowało 180 osób.

1-tenis-stolowy-2020.jpg

Zawodnicy przybyli na turniej ze swoimi rodzicami, kapłanami, katechetami i nauczycielami z: Bodzanowa, Kodłutowa, Płocka, Radzyminka, Siedlina, Małej Wsi, Starych Olszyn, Nowego Dworu, Jeżewa k/Sierpca, Jerzewa k/Płońska, Szyszek k/Pułtuska, Bledzewa, Wichorowa, Bądkowa, Sarbiewa, Szczytna, Goławina, Raciąża, Stróżewa, Siedlina, Nowych Łubek, Bądkowa, Złotopolic, Bogusławic, Radzyminka, Szerominka, Karniewa, Nowego Duninowa, Kroczewa, Gralewa, Gostynina, Krajkowa, Uniecka, Pilitowa, Bulkowa, Płońska i innych miejscowości.

Sportowej rywalizacji towarzyszyła modlitwa do św. Jana Pawła II, którą rozpoczęto i zakończono rywalizację sportową. Turniej rozpoczął się o godz. 9.00, a zakończył o godz. 14.30. Masowa impreza sportowa odbyła się dzięki wsparciu władz samorządowych: Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta Płońsk, Urzędowi Gminy Płońsk, Stowarzyszeniu Parafiada, Diecezjalnemu Funduszowi Społecznemu oraz zaangażowaniu władz klubu.

Od 11 już lat, każdego roku dwukrotnie, turniej jest rozgrywany na obiektach Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Imprezę sportową zaszczycił swoją obecnością burmistrza miasta Płońska Andrzej Pietrasik, dyrektor MOSiR w Płońsku Waldemar Kunicki i radny powiatu płońskiego Mirosław Opolski. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięscy poszczególnych kategorii puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Wszyscy częstowani byli słodkimi bułkami, kawą, herbatą i napojami. Rywalizacja sportowa przeprowadzona została według zasad fair play. Obsługą sędziowską imprezy zajęła się młodzież z klas sportowych i nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku. Kierownikiem sportowym imprezy była pani Agnieszka Palińska.

Uczestnicy turnieju zaproszeni zostali na kolejne imprezy organizowane przez PUKS Maksymilian w Płońsku, a wśród nich XVI Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży oraz Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego.

Ks. Zbigniew Sajewski
Diecezjalny Duszpasterz Sportu