Zaproszenie na pierwsze posiedzenie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej i Rady Kapłańskiej

Czcigodni i Szanowni P.T. Członkowie powołanych dziś przez Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej i Rady Kapłańskiej!

W imieniu ks. Biskupa Szymona zapraszam serdecznie na pierwsze spotkania nowych diecezjalnych gremiów.

Posiedzenie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w sobotę 25 marca 2023 roku o godz. 10.00 w sali barokowej (II p.) Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku. Obrady będą poświęcone zasadniczo tematyce zbliżającego się jubileuszu 950-lecia Diecezji Płockiej oraz kwestiom związanym z zaangażowaniem świeckich w Kościele.

Natomiast spotkanie Rady Kapłańskiej będzie miało miejsce w środę 29 marca 2023 roku o godz. 12.00 w sali biskupów (I p.) Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku.

Licząc na wspólne spotkanie przekazuję gratulacje i wyrazy szacunku.
Płock, dnia 17 marca 2023 r.
Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz Kurii Płockiej