Siostra Śmierć w Olsztynie: śp. br. Dariusz Sosnowski

Błogosławieni, którzy umierają w Panu.
Ap 14, 13

W poniedziałek, 3 czerwca 2019 roku w naszym klasztorze w Olsztynie
w wieku 74 lat, w zakonie 41 lat, w kapłaństwie 37

odszedł do Pana

Śp. br. DARIUSZ SOSNOWSKI

Pochodził z Zakroczymia, urodził się 7 kwietnia 1945 r. Do Zakonu wstąpił po ukończeniu studiów na ATK (dziś UKSW) w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra filozofii chrześcijańskiej w zakresie psychologii. Profesję wieczystą złożył w 1981 r., a rok później przyjął święcenia kapłańskie. Współpracował w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości z jego założycielem – o. Benignusem Sosnowskim. Pełnił również funkcję proboszcza, gwardiana i wikarego w różnych placówkach Prowincji. Był cenionym rekolekcjonistą i misjonarzem ludowym, z pasją głoszącym misje w parafiach w całej Polsce. Na podstawie własnych doświadczeń zredagował „Poradnik misyjny”. Pisał w nim: „Czy prowadzenie misji parafialnych w naszych czasach ma jeszcze sens? Jako tzw. misjonarz ludowy noszę w sobie to pytanie i odpowiadam: Tak! Prowadzenie misji parafialnych wciąż ma sens. Choć trudno mi o tym przekonywać innych, ale za każdym razem po przeprowadzonych misjach na nowo odkrywam ich wielką wartość – najpierw dla samego siebie, a następnie dla innych. Obserwuję, jak w ciągu ośmiu dni Bóg z pomocą człowieka czyni cuda.”
Ostatnie lata życia spędził w Olsztynie, gdzie był asystentem FZŚ, referentem misji i rekolekcji, duszpasterzem rolników i ludzi pracy.

[rl_gallery id="3508"]

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska