22 lutego zapalmy „światło miłosierdzia”

22 lutego 2022 r. przypada 91. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” w Płocku zachęca do zapalenia tego dnia „światła miłosierdzia”.

Światlo

„22 lutego 1931 r. św. siostra Faustyna Kowalska w klasztornej celi Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku po raz pierwszy ujrzała Jezusa Miłosiernego. Zachęcamy wszystkich płocczan do zapalenia w oknach swoich domów „światła miłosierdzia”. Zapraszamy do udziału w  akcji mieszkańców Diecezji Płockiej i całej Polski. Niech w tym wyjątkowym dniu „światło miłosierdzia” płonie również przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach na znak łączności z Płockiem.

Koordynator akcji: Leszek Brzeski, prezes Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Viktoria” przy parafii pw. św. Józefa w Płocku, tel. 604-976-123