5 tysięcy dolarów od diecezji płockiej na pomoc mieszkańcom Amazonii Peruwiańskiej

Kwotę w wysokości 5 tysięcy dolarów przekazała diecezja płocka na pomoc ofiarom dotkniętym Covid-19 w Amazonii Peruwiańskiej. Środki te zostały przekazane za pośrednictwem ks. Pawła Sprusińskiego, kapłana diecezji płockiej, który pracuje na misji w Pebas. Diecezja płocka kolejny raz wspiera w ten sposób Peruwiańczyków.

Peru.jpg

Biskup Piotr Libera zdecydował o przekazaniu kwoty w wysokości 5 tysięcy dolarów na potrzeby mieszkańców Amazonii Peruwiańskiej. W ten sposób Kościół płocki pragnie wesprzeć wiernych w Pebas, zmagających się z Covid-19. Pieniądze otrzymał ks. Paweł Sprusiński, kapłan diecezji płockiej, który jest proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia w Pebas, należącego do Wikariatu Apostolskiego św. Józefa w Amazonii Peruwiańskiej. Środki te zostaną rozdysponowane na miejscu m.in. na zakup niezbędnych lekarstw i artykułów medycznych.

To kolejny raz, kiedy diecezja płocka pomaga mieszkańcom Ameryki Południowej, która doświadcza skutków pandemii koronawirusa. W maju na potrzeby mieszkańców misji trafiło 9 tysięcy dolarów, nadal jednak sytuacja jest tam bardzo trudna, a lekarstwa na Covid-19 są w Peru kilkukrotnie droższe niż w Polsce.

W Peru śmiertelność z powodu Covid-19 należy do najwyższych na świecie. Od początku pandemii w kraju wykryto ponad 613.378 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 28.124 zgony z tego powodu. Kraj odnotowuje 88 zgonów na Covid-19 na każde 100 tysięcy mieszkańców.