Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II – 2 Kwietnia 2023 r. (propozycja duszpasterska)

2 kwietnia 2023 r., gdy w liturgii Kościoła katolickiego obchodzona jest Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, przypada także 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do zorganizowania tego dnia w parafiach diecezji płockiej Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 w kościele lub – w miarę możliwości – przed pomnikiem/tablicą upamiętniającą św. Jana Pawła II.

Jp 2 Jasna Gora
foto: vaticannews.pl

Jako pomoc w przygotowaniu tego nabożeństwa proponujemy scenariusz apelu, zatytułowany: „Jesteśmy Kościołem Chrystusa – Pamiętamy o św. Janie Pawle II – Czuwamy w Wielkim Tygodniu”, przygotowany przez ks. Wojciecha Kućkę, dyrektora Wydziału ds. Rodzin Kurii Płockiej (scenariusz do pobrania poniżej). Na wspólną modlitwę wierni mogą przynieść światło.

APEL JASNOGÓRSKI W PŁOCKU
Zapraszamy serdecznie do udziału we wspólnej modlitwie 2 kwietnia 2023 r. w Płocku. Plan wieczoru jest następujący:
– 19.00-21.00 – możliwość modlitwy indywidualnej w płockiej Bazylice Katedralnej;
– 21.00 – Apel Jasnogórski przed pomnikiem św. Jana Pawła II przed katedrą według scenariusza „Jesteśmy Kościołem Chrystusa – Pamiętamy o św. Janie Pawle II – Czuwamy w Wielkim Tygodniu”, animowany przez Parafię Katedralną pw. św. Zygmunta oraz ruchy i stowarzyszenia katolickie; prosimy o przyniesienie światła;
– możliwość nawiedzenia katedry do godz. 22.00.

Wspólna modlitwa i pamięć o św. Janie Pawle II będą dla nas okazją do duchowego wejścia w misteria Wielkiego Tygodnia.