Czytanie pism sługi Bożej Jadwigi z Działyńskich Zamojskiej – 1 grudnia 2023 r.

W piątek 1 grudnia 2023 r. o godz. 17.00 Mediateka przy ul. Kościuszki 3b w Płocku (Książnica Płocka) zaprasza na spektakl pt. „Ojczyznę trzeba znać!” – czytanie performatywne pism sługi Bożej Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej i jej syna Władysława Zamoyskiego. Wstęp jest wolny.

Teatr Hagiograf Page 0001

Książnica Płocka zaprasza 1 grudnia (piątek) o 17.00 do Mediateki, ul. Kościuszki 3b. Gościnnie wystąpi krakowski Teatr Hagiograf ze spektaklem „Ojczyznę trzeba znać! Czytanie performatywne fragmentów pism sł. Bożej Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej i Jej Syna, Władysława Zamoyskiego”.

Wystąpią aktorzy Teatru Hagiograf im. św. Teresy z Lisieux – Izabela Drobotowicz-Orkisz i Władysław Byrdy. Oprawa muzyczna (wiolonczela) – Katarzyna Beresińska.

Teatr Hagiograf jest teatrem słowa, kontynuatorem idei Teatru Rapsodycznego. Powstał w marcu 2001 roku w Krakowie i współpracuje z wieloma krakowskimi artystami. Od 2016 roku jest sekcją kultury Instytutu Karola Wojtyły.

Teatr założyła Izabela Drobotowicz-Orkisz, zapraszając do współpracy Jacka Lecznara. Oboje są absolwentami krakowskiej PWST, doświadczonymi aktorami, mają w dorobku również prace reżyserskie i filmowe oraz znaczące nagrody. Obecnie z Hagiografem współpracuje wielu aktorów, muzyków, plastyków oraz naukowców. Teatr występował zarówno w wielkich salach i świątyniach, jak i w małych wiejskich kościółkach klubach, szkołach i zakonach klauzurowych. Kilkanaście lat działalności zaowocowało wystawieniem ponad 500 spektakli i programów w Polsce i poza jej granicami, między innymi we Włoszech, Czechach, Szwecji i Kanadzie.