Dom Leonianum pomoże osobom z chorobą Alzheimera

Dom Seniora Leonianum – Piękne życie! w Sikorzu koło Płocka zainicjował projekt, którego celem jest pomoc osobom zmagającym się z chorobą Alzheimera, a także ich rodzinom. Wiedzę o chorobie przekazywać będą specjaliści: „Chcemy pomóc tym, którzy cierpią na tę chorobę, a także wesprzeć ich najbliższych” – deklaruje ks. Łukasz Nowak, dyrektor domu.

Dementia-3268560_640.jpg

Choroba Alzheimera jest chorobą, na którą cierpi wiele osób w podeszłym wieku. Chorują na nią także podopieczni Domu Seniora Leonianum – Piękne życie! w Sikorzu. Z myślą o nich w placówce realizowany jest projekt medyczny pod nazwą „Razem w chorobie Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi”, skoncentrowany na poprawie jakości życia osób starszych.

„Dostrzegamy, jak wiele osób ma choroby otępienne czy chorobę Alzheimera. Wiemy też, że rodziny dokładają wielu starań, żeby zapewnić im jak najlepszą opiekę. Postanowiliśmy ułatwić im te starania: będą mogli skorzystać z porad neurologa, psychiatry i psychologa. Poza tym zależy nam na profesjonalnej kadrze, która lepiej zrozumie osoby z podobnymi zaburzeniami czy chorobami. Osoby te odbędą odpowiednie szkolenie” – mówi ks. Łukasz Nowak, dyrektor domu.

Projekt potrwa do końca roku, jest współfinansowany ze środków Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.