Dzień Formacji dla muzyków kościelnych

W sobotę 2 października br. odbył się drugi z czterech zaplanowanych Dni Formacji dla muzyków kościelnych. Tym razem spotkanie miało miejsce w Ciechanowie. Pierwsza część Dnia Formacji miała charakter modlitewny.

Organiści

Organiści zebrani w kościele parafii św. Józefa wysłuchali katechezy pt. „Uwielbia dusza moja Pana” – o muzyce kościelnej z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim, którą wygłosił ks. kan. dr Andrzej Leleń. Po katechezie, w czasie osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, uczestnicy mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

W drugiej części spotkania, która odbyła się w sali Domu Katolickiego, muzycy kościelni wysłuchali referatu poświęconego Materiałom pomocniczym w ukształtowaniu muzyki i śpiewu w celebracji sakramentu małżeństwa, który wygłosili ks. Marcin Sadowski i p. Bogdan Wiśniewski. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa w intencji zmarłego przed rokiem śp. ks. Hieronima Chamskiego, wieloletniego nauczyciela w Diecezjalnym Studium Organistowskim, muzyka, kompozytora i wydawcy.

W spotkaniu wzięło udział około pięćdziesięciu organistów ze wschodniej części Diecezji Płockiej. Kolejne Dni Formacji odbędą się w Sierpcu (16 października) i w Płocku (23 października).

Ks. Marcin Sadowski
Dyrektor Diecezjalnego Instytutu „Musicum”