Finał rodzinnego konkursu na drzewo genealogiczne

Nagrody w konkursie „Moja rodzina – drzewo genealogiczne” odebrali 13 czerwca br. w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku laureaci tego konkursu. Był on jednym z wydarzeń towarzyszących VIII Marszowi dla Życia i Rodziny. Uczestnicy spotkania wspólnie pomodlili się za rodziny diecezji płockiej.

05-img_8683.jpg

Konkurs rodzinny „Moja rodzina – drzewo genealogiczne” ogłoszony został w związku z VIII Marszem dla Życia i Rodziny w Płocku. Jego koordynacją zajęła się s. Dominika Dudzik CP z wydziału katechetycznego płockiej kurii.

Laureaci wraz z rodzicami i katechetami zostali zaproszeni 13 czerwca do Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku. Nagrody odebrali: I miejsce - Oliwia Kaniewska ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Płocku; II miejsce - Natalia Petrykowska ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku; III miejsce - Paweł Michalak oraz Wiktor i Filip Małeccy (egzekwo), również ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku.

Przyznano także cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Jan Adamczyk, Witold Rososiński, Michał i Szymon Leszczyńscy, Zofia Szostek.

Laureaci i osoby wyróżnione otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD. Ufundował je biskup płocki Piotr Libera. Pod nieobecność bp. Libery, który w tym czasie uczestniczył w Zebraniu Plenarnym KEP w Wałbrzychu i Świdnicy, nagrody wręczali: s. Dominika Dudzik CP i ks. dr Wojciech Kućko, dyrektor wydziału ds. rodzin Kurii Diecezjalnej. Wręczeniu nagród towarzyszyła wspólna modlitwa za rodziny diecezji płockiej.

Ponadto nagrody odebrały osoby, które wzięły udział w loterii podczas VIII Marszu dla Życia i Rodziny. Ufundował je wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej. Główną nagrodą był rower - wylosował go Roman Popowski (parafia św. Zygmunta). Narody pocieszenia (sprzęt AGD) przypadły w udziale Marii Łęczyckiej (parafia św. Jadwigi Królowej) i Kazimierzowi Gadalińskiemu. Wręczył je Witold Wybult, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, które było głównym organizatorem płockiego marszu.