Informacja Diecezjalnego Referenta ds. Misji

Drodzy Przyjaciele Misji! Tradycyjnie w tym czasie przeżywaliśmy przygotowania, a potem piękne chwile związane z coroczną akcją Kolędników Misyjnych w naszej Diecezji. Tym razem nasza pomoc przyjmie inną formę. Wyjątkowy czas jaki przeżywamy z powodu pandemii koronawirusa zmusił nas do znalezienia nowych dróg w działaniach na rzecz misji.

Pi_ro.jpg
Tegoroczna akcja Kolędnicy Misyjni 2020 Masajskim Dzieciom została przeniesiona do internetu. Zapraszam Was wszystkich i za Waszym pośrednictwem każdą osobę do ogłoszonej przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci  zbiórki internetowej.
Na stronie  https://www.katolikwspiera.pl/pomoz-masajskim-dzieciom.html  odnajdziecie możliwość udziału w wirtualnym kolędowaniu.
Wierzę głęboko, że dla wszystkich, którzy tak chętnie każdego roku biorą udział w tym wydarzeniu, ta nowa forma znanej akcji misyjnej nie będzie przeszkodą, a wręcz pobudzi do większej kreatywności. Życzę Wam tego z całego serca.
Obostrzenia sanitarne nie pozwolą nam również na nasze coroczne spotkanie w Katedrze Płockiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Mam nadzieję, że w mniejszych grupach, stosując się do obowiązujących przepisów, Wasze Parafie w tym roku staną się miejscem dziękczynienia i modlitwy Kolędników Misyjnych na zakończenie tej wspaniałej i radosnej posługi dla dobra dzieci z innych kontynentów. Wasze parafie otrzymały plakaty i stosowne materiały misyjne, które mogą służyć pomocą.
Serdecznie dziękuję Wszystkim wspierającym misje za całe zaangażowanie. Mimo trudnej sytuacji, dzięki pomocy Kapłanów, Katechetów, grup zaangażowanych w PDM w naszej diecezji, dzieci i młodzieży oraz ludzi dobrej woli, mogliśmy również i w tym trudnym czasie, wspomóc naszych Misjonarzy i ich wspólnoty. Szczególna pomoc z naszej diecezji dotarła do Peru, gdzie koronawirus zbierał smutne żniwo. Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy pomagać dalej! Za to bardzo Wam dziękuję.
Przyjmijcie wraz z tymi podziękowaniami ciepłe życzenia na bliskie już święta Bożego Narodzenia. Niech nasze serca rozgrzewa radość z bliskości Pana Jezusa, który rodząc się w stajence, rodzi się również w każdym sercu. On wyszedł nam na spotkanie. Wyjdźmy i my na spotkanie Boga w drugim człowieku.
Radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
ks. Bogdan Zalewski
diecezjalny referent ds. misji