Katecheci przeszli online szkolenie misyjne

W diecezji płockiej w ramach inicjatywy „Budzimy do misji” 20 katechetów odbyło online szkolenie misyjne. Do udziału w szkoleniu zaprosił katechetów ks. Bogdan Zalewski, diecezjalny referent ds. misji, który wiele lat spędził na misjach w Wenezueli. 

Fot. Budzimy Do Misji 2[59434]

Misyjne szkolenie online dla katechetów odbyło się z inicjatywy ks. Bogdana Zalewskiego, diecezjalnego referenta ds. misji, proboszcza parafii Rokicie, a także wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Płocku. Szkolenie poprowadzili też ks. dr Maciej Będziński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce i s. dr Monika Juszka RMI.

Szkolenie miało charakter praktyczny. W jego pierwszej części grupa ponad 20 uczestników zapoznała się z podstawowymi zagadnieniami teologii i duchowości misyjnej, usłyszała, dlaczego każda lekcja religii i katecheza są misyjne. Część druga była związana z prezentacją materiałów przygotowywanych w dyrekcji krajowej PDM i ich pragmatycznym wykorzystaniem.

Podczas szkolenia online nad sprawami technicznymi czuwał Piotr Eyuomow z biura Papieskich Dzieł Misyjnych.

Papieskie Dzieła Misyjne, to instytucja podlegająca papieżowi i wspierająca misjonarzy oraz ich podopiecznych. Papieskie Dzieła Misyjne (PDM) - Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary (PDRW), Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła (PDPA), Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci (PDMD) i Papieska Unia Misyjna (PUM) powstały w XIX i w XX w., mają za cel budzenie świadomości misyjnej wśród dorosłych, młodzieży, dzieci i duchowieństwa.