Klub Seniora „Szansa” przy parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku wznowił działalność

Po przerwie spowodowanej stanem epidemii działalność wznowił Klub Seniora „Szansa” przy parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku. O jego ponowne otarcie poprosili sami seniorzy, którzy nie mogą korzystać z innych form kontaktów integracyjnych. Zajęcia odbywają się z zachowaniem rygoru sanitarnego, w nowej, przestronnej sali.

Srk.jpg

Klub Seniora „Szansa” przy parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku powstał w styczniu 2019 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji płockiej i Fundacji „Cokolwiek uczyniliście”. W prowadzonych zajęciach może uczestniczyć 25 osób z miasta Płocka.

Klub jest czynny w każdy czwartek. Odbywają się w nim m.in. zajęcia rekreacyjne, psychoterapia czy spotkania z kulturą i sztuką. Został otwarty ponownie po przerwie spowodowanej stanem epidemii, na wyraźne życzenie uczestników zajęć.

„Seniorzy poprosili, aby wznowić zajęcia w klubie, ponieważ z powodu obecnej sytuacji nie mogą uczestniczyć w innych spotkaniach edukacyjnych i integracyjnych. Przekazali, że bardzo potrzebują takich spotkań, że jest to dla nich jedna z niewielu możliwości kontaktu społecznego. Zgodziliśmy się więc ponownie otworzyć klub, oczywiście z zachowaniem rygorów sanitarnych: uczestnicy są w maseczkach, często dezynfekują ręce, znajdują się w odpowiedniej od siebie odległości, w razie jakichkolwiek objawów chorobowych nie mogą do nas przyjść. Uczestniczą w zajęciach dobrowolnie i na własną odpowiedzialność” – podkreślił Witold Wybult, koordynator klubu, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji płockiej oraz prezes Fundacji „Cokolwiek uczyniliście”.

Klub Seniora „Szansa” przy parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku na początku działalności był współfinansowany przez Fundację Fundusz Grantowy dla Płocka oraz z środków pochodzących z grantu od Levi Strauss Foundation. Aktualnie jego działalność finansuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich diecezji płockiej oraz Fundacja „Cokolwiek uczyniliście” w Płocku.