Komunikat dotyczący wizyty duszpasterskiej w parafiach Diecezji Płockiej

Uprzejmie informuję, że Biskup Płocki, po konsultacjach z kapłanami i wiernymi świeckimi, w sprawie dorocznej wizyty duszpasterskiej postanowił, że aktualne pozostają w tej materii „Wskazania i sugestie dotyczące wizyty duszpasterskiej w diecezji płockiej w 2021 roku” z dnia 8 grudnia 2020 r. (por. Okólnik Kurii Diecezjalnej Płockiej nr 41/2020).

Biskup Płocki pozostawia roztropnej decyzji księży proboszczów wybór formy i terminu przeprowadzenia kolędy. Podejmując w tej kwestii decyzję, w kontekście trwającego wciąż stanu pandemii COVID-19, księża proboszczowie powinni kierować się dobrem duchowym swoich parafian, odpowiedzialnością za zdrowie oraz aktualnymi, państwowymi wskazaniami sanitarnymi.

Z adwentowymi pozdrowieniami i modlitwą -

†Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

Płock, dnia 14 grudnia 2021 r.