KOMUNIKAT WIKARIUSZA GENERALNEGO O WSPARCIU KATOLICKIEGO RADIA DIECEZJI PŁOCKIEJ

Czcigodni Księża!

W trzecią niedzielę września, 18 września 2022 r., Kościół obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Tegorocznym hasłem są słowa: „Słuchanie uchem serca”.

Katolickie Radio Diecezji Płockiej, nasza diecezjalna rozgłośnia, chce docierać do jak największej liczby słuchaczy, rozwijać się oraz rozszerzać swoje zasięgi, wykorzystując również Internet a także media społecznościowe. Celem jest docieranie z informacjami, a przede wszystkim ze Słowem Bożym, do jak największej grupy naszych diecezjan. Działalność mediów katolickich w dzisiejszych realiach nie jest łatwa, dlatego tak ważne jest wsparcie ze strony słuchaczy i ludzi dobrego serca. Pozwala to funkcjonować KRDP w sposób nie odbiegający od pozostałych rozgłośni radiowych.

Uprzejmie informuję, że zgodnie z decyzją ks. biskupa Wiesława Śmigla, Administratora Apostolskiego Diecezji Płockiej, w niedzielę 18 września br., odbędzie się w naszej diecezji, podobnie jak w minionych latach, zbiórka ofiar do puszek. Zebrane środki przeznaczone będą na bieżącą działalność Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Zebrane ofiary należy wpłacić na konto Diecezji Płockiej: 64 1240 1721 1111 0000 0725 9186 z dopiskiem: „KRDP”.

Serdecznie proszę Czcigodnych Księży o przekazanie tej informacji parafianom w ramach ogłoszeń parafialnych i dziękuję za wspieranie naszej rozgłośni diecezjalnej.

Płock, dnia 7 września 2022 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny