Koncert ku czci św. Cecylii w kościele parafii św. Wojciecha w Płocku

W kościele parafii pw. św. Wojciecha w Płocku 24 listopada br., z inicjatywy Płockiego Towarzystwa Muzycznego im. Wacława Lachmana, odbył się koncert ku czci św. Cecylii. Poprowadził go ks. kan. dr Andrzej Leleń, muzykolog, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

Cecilia_with_an_angel.jpg

Wykonawcami koncertu byli: kwintet dęty „Canzona”, Paweł Górczyński (organy), Marcin Sumliński (skrzypce), Izabela Denst-Szydłowska (śpiew), Karolina Śmigielska (śpiew).

W repertuarze znalazły się utwory: Tomasso Albinoni – „Adagio g-moll” (skrzypce Marcin Sumliński), Stanisław Moniuszko – Modlitwa „O Władco świata” (Karolina Śmigielska), Stanisław Moniuszko – Modlitwa w kościółku z opery „Halka” (duet: Izabela Denst-Szudłowska oraz Karolina Śmigielska), Johann Sebastian Bach – „Nun komm, der Heiden Heiland”, BWV 659 (Paweł Górczyński), Johann Sebastian Bach – „Aria na strunie g” (skrzypce - Marcin Sumliński), Michał Lorenc – „Ave Maria” (Izabela Denst-Szydłowska), George Frideric Haendel – „Triumphal March” z „Judas Maccabaeus” („Canzona” i Paweł Górczyński).

Artyści zapewnili też oprawę muzyczną Mszy św., która poprzedziła koncert. Wykonali oni utwory: C. Franck – „Panis angelicus” (duet: Izabela Denst-Szudłowska oraz Karolina Śmigielska) i Jean Baptiste Lully – „Marche Royale” z „Marches Militaires” („Canzona” i Paweł Górczyński).