Koncerty ku czci bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w parafii Strzygi

Koncerty połączone z przekazem świadectwa wiary i patriotyzmu odbędą się podczas odpustu ku czci św. Rocha 21 sierpnia br. w kościele parafialnym w Strzygach. Na każdej Mszy św. będzie można wysłuchać programu poetycko-refleksyjnego pt. „Wielki Polak – Kardynał Stefan Wyszyński”, upamiętniającego postać Prymasa Tysiąclecia.

Wyszyński Plakat

W programie koncertu zabrzmi  piosenka literacka autorstwa m.in. B. Okudżawy, J. Kaczmarskiego, P. Gintrowskiego. Koncert przybliży prawdę o Wielkim Polaku, który dzięki swej niezłomnej postawie ocalił Kościół w Polsce i tym samym poprowadził naród polski ku wolności.

Przed główną Mszą o godzinie 11.30 będzie można wysłuchać recitalu Pieśni Bardów „Solidarności” pt. „Ojczyzna, kiedy myślę…” w wykonaniu Agnieszki Bielanik-Witomskiej. Wykonane zostaną najbardziej porywające pieśni bardów „Solidarności” m.in.  Jana Pietrzaka: „Nadzieję”, „Żeby Polska była Polską”; Jacka Kaczmarskiego „Mury” , „Modlitwę. Pięć głosów z kraju”.  W czasie recitalu towarzyszyć jej będzie Agata Witomska – śpiew.

Agnieszka Bielanik - Witomska  - piosenkarka, aktorka scen muzycznych. Debiutowała w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, współpracowała z chorzowskim Teatrem Rozrywki, koncertowała z kabaretem „Pod Egidą” Jana Pietrzaka. Od 2008 roku tworzy własne programy muzyczne. W czasie koncertu towarzyszyć jej Agata Witomska – śpiew.

Parafia Strzygi