Konkurs „Aktywna parafia”

Do 6 października można nadsyłać zgłoszenia do konkursu „Aktywna parafia”, którego celem jest propagowanie działań społecznych, ochrona zdrowia i promocja aktywnego trybu życia w parafii w czasie wychodzenia z pandemii. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym bp. Artura Mizińskiego – Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Organizatorem konkursu jest Katolicka Agencja Informacyjna, a cały projekt dofinansowany jest z funduszu prewencyjnego PZU.

Aktywna Parafia 1

Regulamin konkursu i dodatkowe informacje dostępne są na stronie ekai.pl/aktywnaparafia
Do udziału w konkursie zaproszone są parafie działające na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Zgłoszenia może dokonać proboszcz, lub za jego pisemną zgodą inna osoba. Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z opisem i dokumentacją fotograficzną działalności parafii należy przesłać do 6 października na adres: aktywnaparafia@ekai.pl.
Zgłoszenia mogą dotyczyć działalności parafii w następujących kategoriach: pomoc bliźniemu w potrzebie, wspólnoty parafialne, uprawianie sportu, wspólne wyjazdy, pomoc psychologiczna, edukacja zdrowotna, pomoc charytatywna, zdrowy styl życia oraz profilaktyka zdrowotna.
Nadesłane zgłoszenia zostaną ocenione przez Jury. Do 11 października Jury przedstawi listę 10 parafii, które uzyskały największą liczbę punktów i tym samym zakwalifikowały się do finału Konkursu. Odbędzie się on w Warszawie 23 października i będzie składał się z konkursu sprawnościowego oraz spotkania przedstawicieli 10 wyłonionych wcześniej parafii. Będzie to okazja do zaprezentowania lokalnych specjałów kulinarnych.
Konkurs sprawnościowy będzie składał się z dyscyplin damskich (rzut piłką lekarską, bieg/sztafeta babcia/córka/wnuczka), męskich (rzut piłką lekarską, bieg/sztafeta dziadek/syn/wnuk) oraz mieszanych (bieg żony z mężem, rzut do kosza). Zgłoszenia drużyn parafialnych należy dokonać do 20 października na adres aktywnaparafia@ekai.pl. Szczegółowe informacje nt. drużyn znajdują się w Regulaminie Konkursu.


Katolicka Agencja Informacyjna