Księża emeryci wsparli Szpital Świętej Trójcy w Płocku

Księża mieszkający w Domu Księży Emerytów w Płocku zebrali 7 tysięcy zł na, aby w czasie pandemii wesprzeć Szpital Świętej Trójcy w Płocku: - W tych czasach nikt nie może pozostać obojętny na pomoc innym ludziom, zwłaszcza zmagającym się z koronawirusem – powiedział ks. kan. dr Janusz Filarski, dyrektor domu.

Szpital-kosciuszki.jpg

Księża, którzy mieszkają w Domu Księży Emerytów pw. św. Józefa w Płocku, zebrali 7 tys. zł dla Szpitala Świętej Trójcy w Płocku. Pieniądze te zostały już przekazane placówce medycznej. Ewa Nieścierenko, prezes zarządu spółki miejskiej, która prowadzi Szpital Świętej Trójcy w Płocku poinformowała, że pomogą one w zakupie sprzętu do ochrony noworodków przed chorobą COVID-19.

- Zbiórka dla Szpitala Świętej Trójcy, to inicjatywa mieszkańców oraz dyrekcji domu. W tych czasach nikt nie może pozostać obojętny na pomoc innymi ludziom, zwłaszcza tym, którzy zmagają się z chorobą COVID-19. Księża emeryci postanowili także w ten sposób pomóc placówce medycznej, z której usług najczęściej korzystają, bowiem znajduje się ona w sąsiedztwie Domu Księży Emerytów – powiedział ks. kan. dr Janusz Filarski, dyrektor domu.

Dom Księży Emerytów znajduje się przy ul. Misjonarskiej 1 w Płocku. Aktualnie mieszka w nim 32 księży seniorów.