Ministranci pojadą na ogólnopolski turniej do Kołobrzegu

Ministranci z parafii św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim, św. Antoniego z Padwy w Żurominie i św. Wojciecha w Przasnyszu wezmą udział  w XVII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar „Króluj nam Chryste”. Zwycięskie drużyny z diecezji płockiej zostały wyłonione 21 maja 2022 r., podczas rozgrywek w parafii Strzegowo.

foto: @faraprzasnysz/facebook

Na terenie parafii św. Anny w Strzegowie odbył się etap diecezjalny turnieju piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli ministrantów, organizowanego w Polsce przez miesięcznik „Króluj nam Chryste”. Zagrały w nim 22 drużyny, w trzech kategoriach wiekowych. Strzegowska hala i inne obiekty sportowe zgromadziły około 200 ministrantów i ich opiekunów.

Po emocjonujących i zaciętych meczach zostały wyłonione trzy najlepsze reprezentacje, które będą reprezentowały diecezję płocką podczas XVII Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej o Puchar „Króluj nam Chryste”. Odbędzie się on w Kołobrzegu w dniach 27-28 czerwca br.

W kategorii „ministrant” zwyciężyła drużyna z parafii św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlinie Twierdzy). W kategorii „lektor młodszy” najlepsza okazała się drużyna chłopców z parafii św. Antoniego z Padwy w Żurominie. Z kolei w kategorii „lektor starszy” zwycięstwo wywalczyli zawodnicy z parafii św. Wojciecha w Przasnyszu.

Gościem zawodów był Paweł Zagumny, polski siatkarz, rozgrywający, w latach 1996-2014 reprezentant Polski. Znany sportowiec wręczył puchary, dyplomy i medale dla króla strzelców i najlepszego bramkarza turnieju.

Organizacja etapu diecezjalnego turnieju była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. W tym gronie znaleźli się m.in. ks. kan. Józef Błaszczak, proboszcz parafii św. Anny w Strzegowie oraz wikariusz ks. Dariusz Nowotka, Zespół Szkół w Strzegowie, Urząd Gminy Strzegowo, sędziowie zawodów, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji, służby medyczne, wolontariusze, Akademia Aktywnego Wypoczynku Mamut Camp.

- Dziękuję wszystkim dekanalnym duszpasterzom Służby Liturgicznej Ołtarza za zorganizowanie pierwszego etapu rozgrywek na szczeblu dekanalnym, jak również kapłanom, którzy podjęli się przeprowadzenia etapu rejonowego. Dzięki ich zaangażowaniu udało się nam po dwóch latach przywrócić tradycję organizowania rozgrywek sportowych dla ministrantów - przyznał ks. Mateusz Jesień, diecezjalny duszpasterz tej służby, wikariusz parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie.

„Króluj nam Chryste”, to jedyny ogólnopolski i jeden z trzech w Europie miesięcznik, adresowany do ministrantów. Od momentu powstania miesięcznik wydaje Drukarnia i Księgarnia św. Wojciecha. „KnC” ukazuje się w nakładzie około 10.000 egzemplarzy, dystrybucja odbywa się poprzez parafie oraz przez prenumeratę.