Motocykliści modlili się na zakończenie sezonu

Około 2 tysięcy motocyklistów wzięło udział w Mszy św. podsumowującej tegoroczny sezon motocyklowy w diecezji płockiej. Odprawiono ją w sobotę 7 września br. na Starym Rynku w Płocku, obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Mszy św. przewodniczył ks. Dariusz Skoczylas, diecezjalny duszpasterz motocyklistów: - Chcemy odnowić naszą przyjaźń z Jezusem Miłosiernym – zapewnił w kazaniu.

Motor-1303799_640.jpg

Modlitewne dziękczynienie za bezpieczny sezon motocyklowy odbyło się w diecezji płockiej po raz ósmy. Msza św. została odprawiona na Starym Rynku w Płocku, w sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w którym 22 lutego 1931 roku miało miejsce pierwsze objawienie się Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej. Wspólnej modlitwie motocyklistów przewodniczył ks. Dariusz Skoczylas, diecezjalny duszpasterz motocyklistów.

- Nie przyjechaliśmy dziś do Płocka na zakończenie sezonu motocyklowego, jako ludzie zalęknieni i niepewni jutra, ale jako doświadczeni motocykliści, pewni jazdy i umiejętności, jako grupa uprzywilejowana na drodze. Przybyliśmy tu, aby zaczerpnąć sił z tego świętego miejsca, naznaczonego obecnością Boga samego. Przyjechaliśmy odnowić naszą przyjaźń z Jezusem Miłosiernym, powierzyć Mu wszystkie nasze troski, miniony sezon motocyklowy – powiedział duszpasterz.

Ks. Dariusz Skoczylas podkreślił, że motocykliści chcą wrócić do swych domów, rodzin i przyjaciół „umocnieni i silniejsi wiarą”, aby odważnie stawiać czoło rzeczywistości, sytuacjom i wydarzeniom, które czekają na drodze. Aby niezależnie od tego, co się wydarzy, mówić: „Jezu ufam Tobie”.

Kaznodzieja zaznaczył też, że byłoby dobrze, gdyby kierować nie tylko motocyklem, ale przede wszystkim, tym co daje zdolność do właściwego kierowania się w życiu cnotami kardynalnymi: roztropnością, sprawiedliwością, umiarkowaniem, męstwem.

- Jezus to Twoje bezpieczeństwo. Jezus to Twoja droga. Nie zostawiaj Go, nie lekceważ, nie wstydź się Jezusa. Czy mogę poczuć się rozczarowany tym, co daje mi Bóg? Odpowiadając, zapytaj się sam siebie, jak postępujesz? Jakim jesteś motocyklistą? Jak reagujesz na innych uczestników ruchu drogowego? Od tych odpowiedzi będzie zależała odpowiedź. To od Ciebie zależy czy roztropnie z umiarem, mądrze i umiejętnie będziesz postępować i jeździć motocyklem - zaznaczył duszpasterz.

W spotkaniu motocyklowym wzięło udział około 2 tysięcy motocyklistów. W programie na nadbrzeżu wiślanym znalazła się m.in. parada motocyklistów przez miasto, ekstremalny pokaz motocyklowy „Globus śmierci”, pokaz mażoretek Miejskiej Orkiestry Dętej z Gostynina, pokaz grupy kaskaderskiej FMX, pokaz „Moto Pomocni”, koncert Katarzyny Świątczak z „Must be the Music” oraz konkursy dla uczestników.

Zakończenie sezonu motocyklowego w diecezji płockiej zorganizowało Stowarzyszenie Motocyklowe Płock Ego Sum Via z ks. Dariuszem Skoczylasem, diecezjalnym duszpasterzem motocyklistów, proboszczem parafii św. Kazimierza w Lucieniu oraz Urzędem Miasta Płocka.