Na terenie Ośrodka Caritas w Popowie powstanie eko-ścieżka

Eko-ścieżka, czyli ścieżka edukacyjno-ekologiczna, powstanie na terenie Ośrodka Caritas Diecezji Płockiej w Popowie. Jej budowę dofinansuje w kwocie 71.620,47 zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Eko-ścieżka ma uczyć korzystające z niej dzieci szacunku do natury.

Las.jpg

Na terenie Ośrodka Caritas Diecezji Płockiej w Popowie, leżącym na terenie Puszczy Białej i Natura 2000, zbudowana zostanie eko-ścieżka. Będzie to ścieżka edukacyjno-ekologiczna o długości 120 m. Jej częścią będzie 20-metrowa ścieżka sensoryczna (chodzenie po takiej ścieżce rozwija u dzieci motorykę, równowagę i koordynację ruchową, stymuluje receptory, zapewnia wrażenia dotykowe i pozwala rozwinąć wyobraźnię dotykową).

Na terenie eko-ścieżki zamontowanych zostanie 18 terenowych pomocy edukacyjnych: 6 tablic edukacyjnych, 3 ławostoły edukacyjne, jeden multi labirynt oraz 8 gier edukacyjnych. Dodatkowo zostaną zamontowane 3 zestawy koszy do segregacji śmieci, co wpłynie na budowanie postawy proekologicznej.

- Eko-ścieżka będzie kolejną atrakcją na terenie naszego ośrodka. Chcemy, aby korzystające z niej dzieci nauczyły się doceniać środowisko naturalne z jego fauną i florą, zwracały uwagę na zagrożenia środowiska, wychowywały do odpowiedniego zachowania podczas pobytu w lesie, na łonie natury – mówi ks. Paweł Rokicki, kierownik Ośrodka Caritas w Popowie.

Cała inwestycja kosztować będzie 80.420,47 zł. Jej budowę w wysokości 71.620,47 zł dofinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Inwestycja ma zostać sfinalizowana do końca września.