„Nowe tchnienie” - rekolekcje Wojska Gedeona

„Nowe tchnienie” – takie było hasło tegorocznych rekolekcji wakacyjnych Wojska Gedeona, w których uczestniczyła prawie 140-osobowa grupa młodzieży z diecezji płockiej wraz z sześcioma księżmi.

IMG 4543

Pięknie położony Beskid Żywiecki, 10 dni, młodzi ludzie, atmosfera wspólnoty z rówieśnikami, doświadczenie osobistego spotykania Jezusa – oto najprostsza charakterystyka rekolekcji będących zwieńczeniem pracy formacyjnej i ewangelizacyjnej w ciągu roku młodzieży skupionej w Wojsku Gedeona.

Najwięcej młodych osób było z Ciechanowa, Nasielska, Serocka, Płocka i Modlina. Jedna z uczestniczek rekolekcji podsumowuje je w następujący sposób: „Przed wyjazdem, moje życie toczyło się rytmem typowego katolika, ale na tych rekolekcjach wszystko zmieniło się o 180 stopni. Zobaczyłam po raz pierwszy, że wiara może być żywa! Adoracje, uwielbienia, Msze Święte, szczera spowiedź, grupki dzielenia, to wszystko przyczyniło się do tego, że Duch Święty zamieszkał w moim sercu na prawdę! Nauczyłam się prawdziwie modlić i cieszyć się z tego, co mam. Wiem, że Jezus jest ze mną zawsze, a moje życie nie jest bezsensu!”.

Obecni z młodzieżą kapłani to: ks. Michał Piekarski, ks. Marek Wiśniewski, ks. Tomasz Dec, ks. Paweł Sobiecki, ks. Tomasz Gerek i ks. Marcin Siemiątkowski.

Każdy dzień miał swój temat (np. emocje, relacje, rozwój, Obecność, czystość, nawrócenie) i wokół niego były skoncentrowane: codzienna katecheza, spotkania w małych grupach, warsztaty psychologiczne i biblijne oraz wieczorne nabożeństwa. Dzień rozpoczynał się od porannej zaprawy, apelu i modlitwy. Katechezy wprowadzały w temat dnia, poruszając treści na styku duchowości i psychologii, o których później można było porozmawiać w małej grupie i przemodlić podczas medytacji.

Wyjątkowo wyczekiwane przez młodzież były wieczorne nabożeństwa o niebywałym klimacie, podczas których w głęboki, żywy i spontaniczny sposób był odkrywany i uwielbiany Bóg. W centrum każdego dnia była Eucharystia przeżywana w atmosferze otwierania serca na „nowe tchnienie” Ducha Świętego w jakiejś konkretnej przestrzeni życia. Młodzi ludzie mieli także możliwość spowiedzi oraz indywidualnej rozmowy z kapłanem i psychologiem.

Oczywiście rekolekcje wakacyjne Wojska Gedeona, to nie tylko sprawy duchowe, ale również  wspólne wędrówki po beskidzkich szlakach, dużo dobrej zabawy, poranne zaprawy i apele, które miały na celu formację ludzką i uczenie samodyscypliny. Każdy wyjazd jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Liczne przeżycia, te duchowe, jak i te wspólnotowe, dają energię na cały rok.

Warto odwiedzić fanpage, gdzie są fotorelacje i świadectwa z rekolekcji - https://www.facebook.com/WojskoGedeona

Wojsko Gedeona