Oazowicze „zaadoptowali duchowo” maturzystów

Członkowie Ruchu Światło-Życie Diecezji Płockiej w dniach od 1 do 26 maja br. będą modlili się za maturzystów, w ramach „duchowej adopcji”: - Nie chcemy zamykać się tylko na siebie, ale modlić także za tych, którzy w maju modlitwy szczególnie potrzebują – powiedział ks. Piotr Gadomski, moderator Oazy w diecezji płockiej.

Młodzież

Młodzież z Ruchu Światło-Życie Diecezji Płockiej postanowiła w maju otoczyć modlitwą maturzystów: - W naszym gronie wśród animatorów Ruchu Światło-Życie jest wielu maturzystów. Nie chcieliśmy jednak zamykać się tylko na siebie. Postanowiliśmy poszukać tych, którzy potrzebują modlitwy oraz tych, którzy zadeklarują tę modlitwę, tak, aby w czasie, gdy wielu uczniów będzie przeżywało stres podczas egzaminu dojrzałości, odbywała się ich „duchowa adopcja” - przekazał ks. Piotr Gadomski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, proboszcz parafii pw. św. Anny w Miszewie Murowanym.

Oazowicze poprzez fejsbuka przekazali maturzystom propozycję modlitwy za nich w dniach od 1 do 26 maja. Zainteresowani zareagowali i tak powstała lista 30 maturzystów oraz 85 oazowiczów modlących się za nich. Konkretny oazowicz losował maturzystę i poznał jego imię. Osoba, która będzie się modliła, sama wybierze rodzaj modlitwy, będzie to na przykład udział w Eucharystii, różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Lista „duchowej adopcji” maturzysty nie została jeszcze zamknięta. Chętni do włączenia się w akcję oraz maturzyści potrzebujący wsparcia duchowego potrzebne informacje znajdą na profilu fejsbukowym Ruchu Światło-Życie Diecezji Płockiej.