Parafia Sokołowo Włościańskie pomogła Siostrom Franciszkankom na Ukrainie

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP św. w Sokołowie Włościańskim zorganizowała przed świętami Bożego Narodzenia pomoc rzeczową, która przekazana została Siostrom Franciszkankom Służebnicom Krzyża na Ukrainie.

Sokołowo

W dniu 20 grudnia br. pomoc zorganizowana przez ks. Roberta Mazurowskiego, administratora Parafii Sokołowo Włościańskie, trafiła do Sióstr Franciszek Służebnic Krzyża w Starym Skalacie pod Tarnopolem, które prowadzą dom dla dzieci niewidomych (Siostry z tego zgromadzenia w Polsce prowadzą dzieło Lasek pod Warszawą). Siostry otrzymały żywność, słodycze, artykuły chemiczne oraz wsparcie finansowe na ogrzewanie domu.

Warto też wspomnieć, że parafia Sokołowo Włościańskie w okresie przedświątecznym zadbała, aby do wielu instytucji powiatu pułtuskiego trafiło Betlejemskie Światło Pokoju. Uczniowie Szkoły Filialnej im. Św. Jana Pawła II wraz z katechetą ks. Robertem Mazurowskim zawieźli je m.in. do Starostwa Powiatowego, Komendy Policji, wójta gminy Obryte, dyrektora szkoły w Obrytem. Przekazaniu światła towarzyszyły życzenia i śpiewanie kolęd w wykonaniu dzieci w strojach jasełkowych: - Zostaliśmy wszędzie przyjęci z otwartym sercem oraz obdarowani prezentami – powiedział ks. Robert Mazurowski.