Parafia św. Marcina w Gostyninie kupiła szpitalowi respirator

Parafia pw. św. Marcina w Gostyninie zakupiła respirator dla miejscowego szpitala. Urządzenie kosztowało niemal 30 tysięcy zł, uzbierano je podczas parafialnej zbiórki. To jedyna parafia w diecezji, która w czasie stanu epidemii podarowała szpitalowi respirator.

Coronavirus-4904507_1920.jpg

Zbiórkę na zakup respiratora dla szpitala w Gostyninie – Gorzewie zorganizował ks. kan. Ryszard Kruszewski, proboszcz parafii pw. św. Marcina. Chętni przekazywali środki na konto parafii, do puszek w kościele oraz w kancelarii parafialnej. Udało się zebrać potrzebną kwotę, dzięki czemu na OIOM trafił transportowy respirator dokładnie za 29 tys. 900 zł i 1 grosz. Urządzenie pomaga chorym w stanie wymagającym wspomagania oddychania.

Sprzęt osobiście przekazał ks. Ryszard Kruszewski na ręce Justyny Ziemnickiej-Serwy, dyrektor szpitala w Gostyninie – Gorzewie: - Dziękuję parafianom i sympatykom naszej wspólnoty parafialnej. Znalazło się wielu życzliwych ludzi, którzy wsparli zakup respiratora. Jestem szczęśliwy i wzruszony, że udało się nam zrealizować ten pomysł. Mam nadzieję, że respirator będzie służył szpitalowi przez wiele lat – mówi dziekan gostyniński.

Parafia pw. św. Marcina w Gostyninie jest jedyną w diecezji płockiej, która zebrała pieniądze na zakup respiratora dla szpitala.