Pielgrzymka do Działdowa – 25 września 2021 r.

25 września br. (sobota) odbędzie się doroczna pielgrzymka z parafii katedralnej pw. św. Zygmunta w Płocku do Działdowa – miejsca męczeńskiej śmierci Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników - abp. Antoniego J. Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego. Trwają zapisy na tę pielgrzymkę.

Nowowiejski

Program:

• 7.30 - wyjazd spod siedziby zespołu „Dzieci Płocka” w Alejach S. Jachowicza 34;
  • 9.30 - spotkanie na placu przez obozem w Działdowie: modlitwa, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy;
  • przejazd do Sanktuarium Błogosławionych Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Leona Wetmańskiego, Biskupów i Męczenników, przy ul. Matejki 59;
  • 11.00 - Msza św. w Sanktuarium;
  • ognisko;
  • przejazd do pobliskiego lasu na miejsce zbiorowych mogił ofiar obozu w Działdowie, modlitwa, złożenie kwiatów.

Zapisy na pielgrzymkę prowadzi pani Teresa Krowicka nr tel. 724-741-997; lub osobiście w katedrze od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-10.00, a we wtorki i czwartki dodatkowo w godz. 17.00-18.30.

Liczba uczestników jest ograniczona.