Płocczanie uczcili 31. rocznicę wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II

Mieszkańcy Płocka spotkali się na wspólnej modlitwie 7 czerwca 2022 r., w 31. rocznicę wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Płocku. Od lat miejscem rocznicowych spotkań jest Plac Celebry Papieskiej z 1991 roku. Rok temu w tym miejscu powstał nowy pomnik, upamiętniający ważne spotkanie diecezjan z następcą św. Piotra.

31 Rocznica Wizyta JP II W Płocku

Papież Jana Paweł II był w Płocku w dniach 7-8 czerwca 1991 roku. Centralnym miejscem spotkania z płocczanami i diecezjanami był plac, obecnie Plac Celebry Papieskiej, gdzie sprawowana była Eucharystia.

Od lat w rocznicę tamtego wydarzenia na Placu Celebry na modlitwie spotykają się mieszkańcy miasta. Spotkania te zainicjował przed laty śp. Andrzej Drętkiewicz, pierwszy niekomunistyczny prezydent Płocka, który 7 czerwca 1991 roku powitał Ojca świętego na lotnisku w Płocku.

Rocznicowej modlitwie przewodniczył ks. Wojciech Piórkowski z parafii św. Jadwigi Królowej, na terenie której znajduje się pomnik papieski. Nowy pomnik powstał rok temu, architektonicznie nawiązuje do ołtarza z roku 1991. Przedstawia krzyż z płaskorzeźbą Jezusa Miłosiernego – to w Płocku 22 lutego 1931 roku św. s. Faustyna Kowalska po raz pierwszy ujrzała Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu ufam Tobie”.

W modlitwie w 31. rocznicę Mszy papieskiej uczestniczyli m.in. członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji płockiej i innych organizacji.