Słowo zachęty przed Uroczystością Objawienia Pańskiego

Poniżej zamieszczamy treść Słowa zachęty:

Pen-631321_640.jpg

a)    dla Dekanatów Płockiego Wschodniego i Płockiego Zachodniego:

         Kochani Bracia i Siostry!

         Jutro, 6 stycznia, przyjdziemy do naszych świątyń, by z Mędrcami złożyć Bogu ofiary. Tego dnia we wszystkich parafiach naszej diecezji rozpoczniemy Rok św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Zapraszam Was do włączenia się w IX Orszak Trzech Króli, który jutro o godz. 11.00 rozpocznie się na Starym Rynku w Płocku. Pójdziemy następnie ulicami Bielską i Jachowicza do płockiej Stanisławówki, z radosnym śpiewem kolęd na ustach. Będzie to także nasz hołd dla św. Jana Pawła II, papieża rodziny, oraz wszystkich walczących sto lat temu, w 1920 r., w obronie bohaterskiego miasta Płocka i Ojczyzny w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Hasło Orszaku „Cuda, cuda ogłaszają” uświadamia nam, jak wiele cudów Bóg ciągle działa w naszych rodzinach, społeczeństwie i Kościele. Z wdzięcznością tego dnia myślimy o misjonarzach z naszej diecezji, głoszących cuda Ewangelii w różnych częściach świata.

Zabierzcie ze sobą z parafii orszakowe ulotki, dzięki którym będziecie mogli wziąć udział w loterii. Niech na trasie Orszaku nie zabraknie małżeństw, rodzin, osób żyjących samotnie, w związkach nieregularnych, dzieci, młodzieży i dziadków. To nasze wspólne, piękne święto. Niech nam Bóg błogosławi na jego dobre przeżycie!

Płock, dnia 29 grudnia 2019 r., w święto Świętej Rodziny

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

b)    dla pozostałych dekanatów Diecezji Płockiej:

         Jutro, 6 stycznia, przyjdziemy do naszych świątyń, by z Mędrcami złożyć Bogu ofiary. Tego dnia we wszystkich parafiach naszej diecezji rozpoczniemy Rok św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Zapraszam Was do włączenia się do Orszaków Trzech Króli, organizowanych w wielu parafiach naszej diecezji. Będzie to także nasz hołd dla św. Jana Pawła II, papieża rodziny, oraz wszystkich walczących sto lat temu, w 1920 r., w obronie Ojczyzny w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Hasło Orszaku „Cuda, cuda ogłaszają” uświadamia nam, jak wiele cudów Bóg ciągle działa w naszych rodzinach, społeczeństwie i Kościele. Z wdzięcznością tego dnia myślimy o misjonarzach z naszej diecezji, głoszących cuda Ewangelii w różnych częściach świata.

Niech nam Bóg błogosławi na dobre przeżycie uroczystości Objawienia Pańskiego!

Płock, dnia 29 grudnia 2019 r., w święto Świętej Rodziny

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

Zarządzenie: Słowo zachęty proszę odczytać wiernym w niedzielę, 5 stycznia 2020 r., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń parafialnych.

Płock, dn. 29 grudnia 2019 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny