Spotkanie z chorymi w Hospicjum Caritas w Pułtusku

Biskup Szymon Stułkowski odwiedził Hospicjum Stacjonarne w Pułtusku. Placówkę tę prowadzi Caritas Diecezji Płockiej: - To miejsce wymiany darów: za służbę jest modlitwa i uśmiech – zwrócił się do podopiecznych i pracowników placówki. Błogosławił chorych i udzielił im sakramentu namaszczenia chorych.

IMG 1929

Biskup płocki przewodniczył Mszy św. w kaplicy Hospicjum Stacjonarnego w Pułtusku. W okresie paschalnym przypomniał, że świat potrzebował Zbawiciela. Przyszedł więc Jezus, który wziął na siebie grzech człowieka, poniósł go na krzyż, złożył ofiarę odkupienia, zmartwychwstał. Potem przez czterdzieści dni ukazywał się jako zmartwychwstały, aby umacniać wiarę uczniów. Gdy wstąpił do nieba, posłał na świat swojego Ducha - Ducha Świętego.

- Nikt nam nie zamknie ust, żebyśmy mogli głosić Jezusa, skoro Go odkryliśmy. To, co się tutaj dzieje, to głoszenie życiem zmartwychwstałego Jezusa. On zaprasza, wzywa, uzdalnia nas, żebyśmy potrafili ofiarnie kochać, także wtedy, kiedy robimy to zawodowo, pomagając ludziom cierpiącym. Możemy to czynić jako misję Jezusa – sugerował kaznodzieja.

Bp Stułkowski podziękował za pełnienie tej misji, świadom, że bycie przy ludziach cierpiących nie jest czymś łatwym. Mim to „jest to piękna misja”. Wyraził też wdzięczność osobom chorym: ci, którzy im służą, pomagają znieść ból i cierpienie – potrzebują od chorych modlitwy, spojrzenia w oczy, uśmiechniętej twarzy. Jest to „piękna wymiana darów”.

Zwrócił się również do uczestników Mszy św. aby „bardziej słuchali Boga niż ludzi, którzy próbują ograniczać działalność prowadzoną w imię Jezusa”.

Bp Szymon Stułkowski w Pułtusku w Tygodniu Miłosierdzia spotkał się z podopiecznymi i pracownikami Hospicjum Stacjonarnego i Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, prowadzonych przez Caritas Diecezji Płockiej. Pasterz Kościoła płockiego rozmawiał z osobami chorymi, błogosławił ich i sam poprosił o błogosławieństwo. Ponadto udzielił sakramentu namaszczenia chorych dwóm osobom, które od niedawna przebywają pod opieką Hospicjum.

W spotkaniu uczestniczyła Anna Łach, kierownik Hospicjum Stacjonarnego w Pułtusku, jego kapelan ks. kan. dr Janusz Kochański, pracownicy. Obecni byli też: ks. dr Radosław Zawadzki, dyrektor Caritas Diecezji płockiej i jego zastępca ks. kan. Adam Przeradzki.

Fotorelacja Caritas