Świątynia parafii pw. św. Józefa w Płocku ma już wszystkie witraże

W parafii pw. św. Józefa w Płocku zakończono dzieło uzupełniania okien witrażami. Ostatnie sześć witraży, znajdujących się w Kaplicy św. Józefa, poświęcił biskup płocki Szymon Stułkowski. Wszystkie witraże powstały z inicjatywy proboszcza parafii ks. kan. Andrzeja Smolenia.

Witraz

Biskup płocki Szymon Stułkowski dokonał poświęcenia sześciu witraży, umieszczonych w Kaplicy św. Józefa w kościele parafii pw. św. Józefa w Płocku: - Św. Józef, mąż Maryi, stał się ojcem dla Jezusa. Towarzyszył Jezusowi, patrzył na jego wzrost, dojrzewanie, życie ukryte. Każdy z nas może podziękować Bogu za to, że, spotkał ludzi, którzy uczyli go Boga – powiedział biskup.

Nowe witraże zostały ufundowane przez darczyńców. Są to witraże: Zaślubiny Józefa i Maryi, Sen św. Józefa, Boże Narodzenie, Ofiarowanie w świątyni, Praca w Nazarecie, Śmierć św. Józefa. Wyrazem podziękowania za ofiarn9ość były gratulacje od proboszcza parafii ks. kan. Andrzeja Smolenia.

Uroczystość poświęcenia witraży odbyła się w pierwszy dzień świąt Wielkiej Nocy. Mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu proboszcza ks. kan. Andrzeja Smolenia i wikariusza ks. Marka Michalskiego.

Wierni parafii pw. św. Józefa w Płocku nie tylko wsparli inwestycję witraży w swoim kościele. W czasie rekolekcji wielkopostnych zebrali 9 tysięcy zł na wsparcie Domu Mocarzy w Mocarzewie koło Sannik.