Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej przyjęła imię św. Jana Pawła II

Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej przyjęła imię św. Jana Pawła II: - Wspólnota, która przyjmuje imię Jana Pawła II potwierdza, że chce go naśladować - powiedział ks. biskup Szymon Stułkowski w kościele parafii pw. św. Dominika (26 września br.). Poświęcił także sztandar szkoły.

JP II Krzynowłoga

Bp Szymon Stułkowski przewodniczył Mszy św. w kościele parafii pw. św. Dominika w Krzynowłodze Małej. W homilii przypomniał, jak wiele pielgrzymek odbył papież Jan Paweł II. Spotykał się z ludźmi żyjącymi w różnych miejscach na świecie.

- Wasz patron pokazał, że trzeba wyjść do człowieka. Szkoła jest takim miejscem, gdzie wychodzimy nawzajem do siebie. Gdybyście wy nie poszli do szkoły, nauczyciele nie mieliby kogo uczyć, ale gdyby oni nie przyszli - was nie miałby kto uczyć. W szkole spotykacie się, wychodzicie do siebie nawzajem, by się wzajemnie obdarować. Jezus, który wyszedł do ludzi, obdarował nas świętością, życiem wiecznym, niebem - powiedział Pasterz Kościoła płockiego.

Zaznaczył także, że szkoła jest miejscem, w którym buduje się wzajemne relacje oraz odkrywa i rozwija talenty otrzymane od Pana Boga. Odniósł się do wizerunku św. Jana Pawła II na sztandarze szkoły. Oznacza on, że wspólnota szkolna chce naśladować Papieża, on staje się dla społeczności szkolnej wzorem.

- Sztandar jest bardzo ważnym znakiem ludzi, którzy go wybierają, czyli waszej szkoły. Pod tym sztandarem pracujcie, świętujcie i dojrzewajcie: w miłości, w mądrości, w wierze – poprosił bp Stułkowski społeczność szkolną. Dokonał także poświęcenia sztandaru.

Oficjalne nadanie Szkole Podstawowej imienia św. Jana Pawła II odbyła się na terenie tej placówki. Dyrektor Sylwester Stolarczyk podziękował gościom za obecność w tak ważnym dniu. W ciągu ostatnich miesięcy na terenie placówki zostało przeprowadzonych wiele działań przybliżających uczniom sylwetkę Papieża.

W ramach przygotowań między innymi uczniowie nauczyli się „Barki” - ulubionej pieśni papieża Polaka, uczestniczyli w konkursach tematycznych - plastycznym oraz literackim. Poznali homilie adresowane do młodzieży, wykonywali gazetki szkolne o Papieżu, oglądali filmy jemu poświęcone, uczestniczyli w wycieczce „Śladami Jana Pawła II” i posadzili „Las Papieski”.

W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości, w tym ks. kan. Jacek Wichorowski, proboszcz parafii Krzynowłoga Mała, który, jak sam powiedział, ceni sobie współpracę ze szkołą.