Triduum Paschalne w katedrze płockiej – 14-17 kwietnia 2022 r.

Program obrzędów liturgicznych w katedrze płockiej podczas Triduum Paschalnego w dniach od 14 do 17 kwietnia 2022 r.:

Katedra_frony.jpg
  • 14 kwietnia - Wielki Czwartek o godz. 10:00 Msza Krzyżma - przewodniczy i homilię wygłosi ks. biskup Roman Marcinkowski, biskup senior;
  • 14 kwietnia - Wielki Czwartek o godz. 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej - przewodniczy i homilię wygłosi biskup płocki Piotr Libera;
  • 15 kwietnia - Wielki Piątek o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej - przewodniczy ks. biskup Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej;
  • 16 kwietnia - Wigilia Paschalna  o godz. 20:00 przewodniczy ks. biskup Piotr Libera,  homilię wygłosi ks. biskup Mirosław Milewski;
  • 17 kwietnia - poranek wielkanocny procesja i Msza św. rezurekcyjna o godz. 6:00 - przewodniczy i homilię wygłosi ks. biskup Roman Marcinkowski.

W Wielki Piątek i Wielką sobotę w bazylice katedralnej będzie sprawowana liturgia Ciemnej Jutrzni o  godz. 9:00.

W piątek homilię wygłosi ks. Jacek Marciniak, dyrektor Szkół Katolickich w Płocku, a w sobotę ks. Krzysztof Ruciński, dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku.