Uroczystości pogrzebowe śp. Starosty Płockiego Mariusza Bieńka

W czwartek 2 września br. w bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku odbędą się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego 28 sierpnia 2021 r. śp. Starosty Płockiego Mariusza Bieńka. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył będzie biskup pomocniczy Mirosław Milewski. Kazanie wygłosi ks. kan. Grzegorz Przybyłek, proboszcz parafii Wyszogród.

Pogrzeb 5

Przed Mszą św. odbędzie się przekazanie odznaczenia państwowego, przyznanego Panu Staroście pośmiertnie przez Prezydenta RP. Planowane jest także ustawienie telebimu przed katedrą, aby można było uczestniczyć w Mszy św. pogrzebowej na zewnątrz świątyni. Po Mszy św. kondukt żałobny przejedzie na cmentarz w Łętowie. Śp. Mariusza Bieńka polecajmy Bożemu Milosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.