VI Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

56 osób z Przasnysza i innych miejsce w diecezji płockiej podjęło trud pielgrzymowania w VI Przasnyskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Wspólnie jadą, modlą się i budują wspólnotę. Do celu podróży – przed tron Matki Bożej Częstochowskiej - dotrą 21 sierpnia br., po pokonaniu ponad 370 km.

Bicycles G3d08596eb 640

Rowerowi pielgrzymi z Przasnysza, ale też z Pułtuska, Krasnego, Pawłowa Kościelnego, Sierpca, Gąsocina czy Drążdżewa wyruszyli na Jasną Górę po raz szósty z kolei. Jest ich 56. W ciągu sześciu dni przejadą ponad 370 km. Pielgrzymka rowerowa zakończy się 21 sierpnia. Cykliści wezmą wtedy udział w Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Duchowym przewodnikiem pielgrzymki jest ks. prał. dr Andrzej Maciejewski, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu. Rowerowe rekolekcje w drodze koncentrują się wokół hasła pielgrzymki „Od Stasia do Maryi”. Na trasie podróży znalazło się między innymi Sanktuarium Diecezjalne pw. św. Stanisława Kostki w Rostkowie – jest główny patron diecezji płockiej.

W programie każdego dnia jest Msza św., konferencja, wieczorny Apel Jasnogórski. Jest czas na osobistą medytację, na przykład podczas jazdy, ale też na integrację, służącą budowaniu wspólnoty.

Organizatorem VI Przasnyskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę jest parafia pw. św. Wojciecha w Przasnyszu.