W lipcu 90 paczek w akcji „Smak Miłosierdzia”

90 paczek z produktami spożywczymi i chemią gospodarczą rozdano 22 lipca br. w Płocku w ramach akcji „Smak Miłosierdzia”, inicjowanej przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Jest to jedna z inicjatyw związanych ze zbliżającą się 90. rocznicą objawienia się Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej.

Pieczywo.jpg

Akcja polega na obdarowywaniu potrzebujących każdego 22. dnia miesiąca paczkami z produktami spożywczymi oraz środkami higienicznymi. Tak było również w lipcu. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego w bramie sanktuarium przy Starym Rynku potrzebujący otrzymali 90 paczek z żywnością oraz proszkiem do prania. Produkty te zostały podarowane oraz zakupione za ofiary i za środki pozyskane ze sprzedaży Bułeczek św. Faustyny. 

Organizatorzy „Smaku Miłosierdzia” tłumaczą, że w ten sposób miłosierdzie realizuje się czynem. Paczki przygotowują panie ze Wspólnoty Miłosierdzia, działającej przy sanktuarium, a ich rozdawaniem zajmują się wolontariusze z Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Przyznają, że chętnych, którzy przychodzą po paczki, jest wielu.

Akcja „Smak Miłosierdzia” to jedna z wielu inicjatyw, które podjęło Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku do 22 lutego 2021 roku. Niebawem w diecezję wyruszy wystawa mobilna o św. Faustynie i kulcie miłosierdzia Bożego.