Wakacje dla seniorów w Domu Leonianum w Sikorzu

Dom Seniora Leonianum – Piękne życie! w Sikorzu koło Płocka organizuje wypoczynek dla seniorów, których bliscy wyjeżdżają na urlop. Podopieczni „Wakacji w Leonianum” mają w tym czasie zapewnioną opiekę, zajęcia terapeutyczne i posiłki. Ks. Łukasz Nowak, dyrektor domu przekazuje, że zainteresowanie taką formą opieki nad osobami starszymi jest duże.

Leonianum2news.jpg

Dom Seniora Leonianum – Piękne życie! w Sikorzu w diecezji płockiej po raz drugi organizuje letnią opiekę nad osobami starszymi, podczas urlopów ich bliskich, pod nazwą „Wakacje w Leonianum”. Po raz pierwszy taki program zainicjowano w ubiegłym roku, a ponieważ spotyka się on z zainteresowaniem wielu osób, jest kontynuowany także w czasie tegorocznych wakacji.

Rodziny osób starszych i chorych mogą liczyć na to, że ich bliscy będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę: zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym, pięć smacznych posiłków, opiekę lekarza pierwszego kontaktu, opiekę pielęgniarki i opiekunów medycznych przez całą dobę, zajęcia terapeutyczne oraz inne atrakcje, wynikające m.in. z położenia domu w otulinie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.

„Po raz pierwszy zaproponowaliśmy wakacje seniorom w naszym domu w ubiegłym roku. Już wtedy było nimi duże zainteresowanie. Rodziny wyjeżdżające na urlop chcą zapewnić jak najlepszą opiekę swoim babciom i dziadkom, pozostającym w domu, dlatego powierzają opiekę nad nimi profesjonalnej kadrze, a taką posiada Dom Leonianum. Dzięki temu rodziny nie muszą martwić się o swoich bliskich ” – mówi ks. Łukasz Nowak, dyrektor domu w Sikorzu.

Szczegóły programu znajdują się na profilu fejsbukowym i stronie www.leonianum.pl