Wigilia w Domu Leonianum

O tym, że Bóg rodzi się wśród ludzi, gdy są razem, blisko i gdy wzajemnie darzą się szacunkiem i miłością, powiedział ks. biskup Mirosław Milewski 22 grudnia br. w Domu Leonianum – Piękne życie! w Sikorzu. W placówce prowadzonej przez diecezję płocką przebywa obecnie 47 seniorów.

Wigilia_leonianum.jpg

Bp Mirosław Milewski uczestniczył w spotkaniu wigilijnym z udziałem mieszkańców i pracowników Domu Leonianum – Piękne życie!. Zwrócił uwagę, że wspólne spotkanie przy wspólnym wigilijnym stole, to wyraz przywiązania do wartości katolickich, budowanie wiary i człowieczeństwa.

Zaznaczył, że coraz częściej mówi się o tym miejscu „rodzina Leonianum”, co budzi dobre skojarzenia. Wielopokoleniowość i klimat domu rodzinnego sprawiają, że podopieczni mogą czuć się w tym miejscu jak w rodzinie. Życzył pracownikom, aby udawało im się tworzyć w Sikorzu klimat domu rodzinnego.

- Bóg rodzi się podczas takich spotkań, gdy czujemy się dobrze, bo jesteśmy otoczeni szacunkiem i miłością – stwierdził biskup pomocniczy diecezji płockiej.

Podczas spotkania wigilijnego ks. Łukasz Nowak, dyrektor Domu Leonianum przytoczył słowa kard. Konrada Krajewskiego z książki pt. „Zapach Boga”: „Roznosić woń Jezusa. Czynić Go obecnym tam, gdzie jesteśmy. To jest nasze zadanie”. Dodał, Bóg ma plan Miłości dla każdego człowieka. A mieszkańcy i pracownicy domu każdego dnia mają sposobność do dawania świadectwa miłości, co „nie zawsze jest proste, ale jest piękne”.

Fragment z Ewangelii o narodzeniu Jezusa odczytał kapelan placówki ks. Krzysztof Szuliński. Było łamanie się opłatkiem, wieczerze i kolędowanie. W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób: podopieczni, ich rodziny, wolontariusze i personel domu.

Dom Leonianum - Piękne życie! w Sikorzu koło Płocka działa od jesieni 2018 r. Jest placówką diecezji płockiej. Domem zarządza Fundacja Leonianum – Piękne życie!, utworzona z myślą o seniorach. Swoją nazwę wzięła od imienia patrona - bp. Leona Wetmańskiego, sufragana płockiego, błogosławionego męczennika II wojny światowej, którego pasją była praca charytatywna.

Fotorelacja @Dom Seniora Leonianum