XIV Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rogozinie

Najpiękniejsze polskie kolędy wybrzmiały podczas XIV Szkolno-Parafialnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rogozinie koło Płocka. Wśród solistów i zespołów najwyżej oceniono Chór Szkoły Podstawowej w Łącku, który zdobył Grand Prix festiwalu. Pozostali uczestnicy nagrodzeni zostali Złotymi i Srebrnymi Gwiazdami.

Rogozino.jpg

W cieszącym się popularnością XIV Szkolno-Parafialnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rogozinie koło Płocka wzięło udział ponad stu wykonawców z diecezji płockiej, począwszy od uczniów nauczania początkowego po licealistów. Reprezentowali oni szkoły, parafie i ośrodki kultury.

Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty w kościele parafii pw. św. Faustyny - Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie. Wystąpili w czterech kategoriach: soliści, chóry, zespoły wokalne oraz wokalno-instrumentalne. Jurorów zachwyciła różnorodność wykonanych kolęd i pastorałek oraz użytych instrumentów (na przykład saksofon, perkusja, gitara).

Grand Prix festiwalu jurorzy przyznali Chórowi ze Szkoły Podstawowej w Łącku, który prowadzi Jakub Jabłoński. Chór ten, zgodnie z regulaminem festiwalu, otrzymał od jurorów największą liczbę punktów.

Ponadto uczestnikom przyznano Złote Gwiazdy. Otrzymali je soliści: Patryk Szymański (Zespół Szkół Specjalnych Goślice), Filip Kontniewski (Szkoła Podstawowa Radzanowo), Julia Wincenciak (Szkoła Podstawowa Rogozino), Julia Woja (Szkoła Podstawowa Radzanowo), Zuzanna Ziemkiewicz (schola przy parafii Radzanowo).

Złotymi Gwiazdami nagrodzono też zespoły wokalne: Zawsze Razem (SP Drobin), duet Iga Andrzejewska i Kornelia Tomasik (SP Łąck), duet wokalny Wanda Frąś i Zofia Jasińska (SP Łąck). W kategorii chórów nagrodzono tą gwiazdą: Małą Armię Jadwigi (parafia św. Jadwigi Płock), Chór Szkoły Podstawowej w Łącku, Chór Żaczki (Zespół Szkół Centrum Edukacji Płock).

Zgodnie z decyzją jurorów Złote Gwiazdy przyznano też zespołom instrumentalno-wokalnym: Mocni Duchem (schola parafialna Radzanowo), No Name (SP Rogozino), Dzieciaki – Zawidzaki (SP Zawidz Kościelny). Pozostali uczestnicy otrzymali Srebrne Gwiazdy.

Organizatorami XIV Szkolno-Parafialnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rogozinie byli: Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie, parafia pw. św. Faustyny - Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie oraz Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.