XV Jubileuszowa Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży w Płońsku

Dnia 24 maja br. odbyła się XV Jubileuszowa Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży. Na cykliczną imprezę, organizowaną już po raz 15, przybyła duża liczba dzieci i młodzieży z następujących miejscowości: Osiek, Janowo, Dzierzążnia, Smardzewo, Siedlin, Nowe Miasto, Kucice, Płońsk i innych miejscowości.

Parafiada.jpg

Parafiada rozpoczęła się Mszą św. w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, sprawowaną przez ks. kan. dr Marka Wilczewskiego, dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej. Ks. dyrektor wygłosił również do uczestników sportowo– artystycznej imprezy okolicznościowe kazanie.

Po Mszy św. uczestnicy Parafiady oraz zaproszeni goście wyruszyli wspólnie na stadion, gdzie nastąpiła ceremonia otwarcia imprezy, w której uczestniczyła wiceburmistrz miasta Płońska, Teresa Kozera, ks. dyrektor Marek Wilczewski oraz dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Waldemar Kunicki. Po ceremonii otwarcia i modlitwie uczestnicy Parafiady wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych, turnieju piłki nożnej, turnieju piłki plażowej oraz konkursie muzycznym. Odbyła się ceremonia zakończenia pierwszego dnia Parafiady, w czasie której zwycięzcom wręczono medale i nagrody rzeczowe.

Wszyscy uczestnicy radosnego dnia sportu w Płońsku otrzymali pamiątkowe dyplomy, znaczki i szkolne długopisy. Uczestnicy imprezy sportowo artystycznej częstowani byli smacznymi bułkami z kiełbaskami i napojami. Na zakończenie imprezy wszyscy zostali zaproszeni na drugi dzień Parafiady - 9 czerwca br.

Wtedy to w czasie XV Parafialnego Festynu Rodzin rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny i poetycki. Wyłonione też zostaną trzy najlepsze reprezentacje, które zakwalifikują się na XXXI Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży w Warszawie w dniach 7-13 lipca br.

Parafia św. Maksymiliana Kolbego
w Płońsku