XVIII Wiosenny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego w Płońsku

09 marca 2019 r. w hali sportowej w Płońsku odbył się Wiosenny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich.

Tenis_sto_owy.jpg

W turnieju startowało 88 osób. Zawodnicy na turniej ze swoimi rodzicami, kapłanami, katechetami i nauczycielami przybyli z Bodzanowa, Radzyminka, Siedlina, Kroczewa, Małej Wsi, Starych Olszyn, Siedlina, Nowego Dworu, Jeżewa, Bądkowa, Gostynina, Krajkowa, Uniecka, Pilitowa, Szczytna, Bulkowa, Płońska i wielu innych miejscowości. Sportowej rywalizacji towarzyszyła modlitwa do św. Jana Pawła II, którą rozpoczęto i zakończono rywalizację sportową. Turniej rozpoczął się o godz. 9.00, a zakończył o godz. 14.00.Masowa impreza sportowa odbyła się dzięki wsparciu władz samorządowych: Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta Płońsk, Urzędowi Gminy Płońsk, Stowarzyszeniu PARAFIADA, Diecezjalnemu Funduszowi Społecznemu oraz zaangażowaniu władz klubu. Od 9 już lat, każdego roku dwukrotnie, turniej jest rozgrywany na obiektach Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Imprezę sportową zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik oraz Dyrektor MOSiR w Płońsku Waldemar Kunicki. Uczestnicy turnieju otrzymali kalendarze na 2019 r. i pamiątkowe dyplomy, a zwycięscy poszczególnych kategorii puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy częstowani byli słodkimi bułkami , kawą, herbatą i napojami. Rywalizacja sportowa przeprowadzana była wg zasad Far Play. Obsługą sędziowską imprezy zajęła się młodzież z klas sportowych Zespołu Szkół nr 2 wraz z dyrekcją i nauczycielami oraz nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Płońsku. Kierownikiem sportowym imprezy był Krzysztof Grabowski, nauczyciel i pasjonat gry w tenisa stołowego.

Ks. Zbigniew Sajewski
Diecezjalny Duszpasterz Sportu