Zarządzenie z dnia 9 września br.

Na prośbę ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, popierającego inicjatywę  Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) - Diecezja Płocka włącza się w Dzień Modlitw za Ukrainę, w dniu 14 września 2022 roku, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Pragniemy w ten sposób wesprzeć duchowo walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazać solidarność z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołać o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwić wspólnotę międzynarodową na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie pamiętajmy również o rosyjskich sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.

Bardzo proszę o przekazanie tej informacji wiernym w niedzielę 11 września br., w ramach ogłoszeń parafialnych, podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych.

Niech wspólna Msza św., adoracja eucharystyczna, modlitwa różańcowa czy inne nabożeństwo w parafii w dniu 14 września, wyjedna dar pokoju dla Ukrainy i będzie wyrazem solidarności Europy z narodem ukraińskim.

Płock, dnia 9 września 2022 r.

Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny