Zbiórka na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na portalu udasie.pl

Budujące się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku na portalu udasie.pl prowadzi zbiórkę na niezbędne prace wykończeniowe - potrzeba 500 tysięcy złotych. Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć rozbudowę miejsca, w którym 90 lat temu św. Siostra Faustyna Kowalska zobaczyła Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu ufam Tobie”, mogą to uczynić za pośrednictwem strony internetowej sanktuarium.

Fot Zmbmplock Bs 06 2021 (3)

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku w Płocku, to miejsce w którym 22 lutego 1931 roku Jezus Miłosierny po raz pierwszy ukazał się św. Siostrze Faustynie Kowalskiej w obrazie „Jezu ufam Tobie”. Sanktuarium powstało na terenie klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w dniu kanonizacji św. Siostry Faustyny, czyli 30 kwietnia 2000 roku.

Mała kaplica zakonna, mianowana Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, szybko okazała się zbyt ciasna, by pomieścić pielgrzymów, którzy przybywają do tego miejsca z najdalszych zakątków ziemi, aby odkryć prawdziwy obraz Boga, który jest Bogiem Miłosierdzia.

W 2015 roku Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia rozpoczęło budowę nowego sanktuarium, w tym kościoła, który mógłby pomieścić około 1,5 tysiąca osób. W górnej części budynku będzie kaplica dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz główna nawa kościoła. W dolnej części zaplanowano Muzeum Św. Siostry Faustyny, sale prelekcyjne, Dom Pielgrzyma.

- Aktualnie przed nami do wykonania zostało jeszcze około 50 % prac, aby zakończyć budowę sanktuarium. Prace wykończeniowe są bardzo kosztowne, nie stać nas finansowo, by oddać świątynię do użytku wiernych 22 lutego 2022 roku, choć tak planowałyśmy. Dlatego kierujemy prośbę o wsparcie finansowe do szerszej społeczności w Polsce i za granicą, tak aby wspólnie dokończyć budowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Obecnie prowadzona zbiórka na portalu udasie.pl ma na celu pozyskanie 500 tysięcy złotych – wyjaśnia s. Diana Kuczek ISMM, przełożona płockiego domu zgromadzenia.

Zgromadzenie prosi o środki na pokrycie kosztów związanych z robotami kamieniarskimi w kościele i wokół niego. Wspomniane 500 tysięcy złotych potrzeba na: parapety wewnętrzne w prezbiterium, w oknach nawy głównej, kaplicy adoracji, zaplecza kościoła, nakrywy ścian balustradowych (150 tys. zł), parapety zewnętrzne, ścianki przy schodach Domu Pielgrzyma i balustradę ołtarza polowego (100 tys. zł), cokół zewnętrzny kościoła i domu pielgrzyma oraz schody wejściowe do kościoła (250 tys. zł).

Osoby, które zdecydują się wesprzeć tę szlachetną zbiórkę, mogą to uczynić za pośrednictwem strony płockiego sanktuarium: https://milosierdzieplock.pl/pl/dokoncz-z-nami-budowe-sanktuarium-2021 (gdzie znajduje się przekierowanie na zbiórkę na portalu udasie.pl) lub bezpośrednio na portalu udasie.pl. Na stronach tych można też znaleźć szczegółowy opis zbiórki.

Aby wyświetlić tę zawartość, zaakceptuj marketingowe pliki cookie.