Zmarł ks. kan. Eugeniusz Klonowski

W sobotę 8 czerwca, po długiej chorobie, zmarł ks. kan. Eugeniusz Klonowski, emerytowany proboszcz par. Lucień. Odszedł do wieczności w 69 roku życia i 45 roku kapłaństwa.

Pogrzeb5.jpg

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Eugeniusza Klonowskiego odbędą się w sobotę, 15 czerwca. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza Święta w kościele par. św. Kazimierza w Lucieniu pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego. Ciało z trumną zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym.  Natomiast 14 czerwca (piątek) o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta żałobna, a po niej moodlitwa różańcowa. Polecajmy śp. ks. Eugeniusza Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

śp. ks. kan. Eugeniusz Klonowski
ur
15 marca 1950 w Wyszynach;
diakonat: 31 marca 1974, Płock;
kapłaństwo: 16 czerwca 1974, Płock;
posługa duszpasterska: wikariusz w parafiach Gójsk, Gostynin, Słubice, Żałe, Niedzbórz, par. św. Bartłomieja w Płocku; proboszcz par. św. Kazimierza w Lucieniu (1983 - 2015); kapelan szpitala w Kruku i Gorzewie;
odznaczenia: kanonik honorowy Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej (1998);
emerytura w 2015;
zm. 8 czerwca 2019 w Płocku.