Zmarła s. Bartłomieja (Genowefa) Orzoł CSP

15 maja 2020 r. w Płocku, w wieku 89 lat, zmarła s. Bartłomieja Genowefa Orzoł CSP. Urodziła się 15 czerwca 1931 roku w miejscowości Oborczyska (parafia Baranowo). Do Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa (pasjonistek) wstąpiła 7 stycznia 1954 roku, pierwszą profesję zakonną złożyła 12 sierpnia 1956 roku, a profesję wieczystą - 12 sierpnia 1961 roku.

Bartlomieja.jpg

Od 1956 roku posługiwała w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. Nawet po przejściu na emeryturę, dopóki siły jej pozwalały, pomagała w seminaryjnej kuchni. W czasie długoletniej pracy na terenie diecezji płockiej m.in. prowadziła dom ks. biskupa Jana Wosińskiego. W roku 2012, za pełną gorliwości pracę dla Kościoła, od papieża Benedykta XVI na wniosek Biskupa Płockiego, otrzymała Krzyż Pro Ecclesia et Pontifice („Dla Kościoła i Papieża”).

Uroczystości pogrzebowe obędą się we wtorek 19 maja o godz. 11.00 w bazylice katedralnej płockiej. Będzie im przewodniczył ks. biskup Mirosław Milewski. Wspólnota Sióstr Pasjonistek prosi, żeby zamiast kwiatów, z okazji pogrzebu s. Bartłomiei, przeznaczyć ofiarę na płocką Caritas. Pamiętajmy w modlitwie o śp. s. Bartłomiei. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.