Zmarła s. Wanda Stefania Sadowska

19 stycznia 2019 roku w domu Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek w Staroźrebach, w wieku 90 lat zmarła Siostra Wanda Stefania Sadowska.

Siostra_wanda.jpg

Siostra Wanda urodziła się 30 stycznia 1929 roku w Jaworzni, parafia Piekoszów k. Kielc. Do Zgromadzenia wstąpiła 6 sierpnia 1946 roku, pierwszą profesję zakonną złożyła 27 lutego 1949 roku, a profesję wieczystą 27 lutego 1954 roku. Pracowała jako pielęgniarka w Domach Opieki m.in. w Ołdakach, Goślicach, Brańszczyku i Lublinie.

Będąc już na emeryturze, od 2006 roku, przebywała w Staroźrebach. O tym czasie sama napisała na krótko przed przejściem na emeryturę: „Chciałabym mieć trochę więcej czasu dla siebie i pomyśleć o swojej duszy, by się lepiej przygotować na drogę wieczności. … Gdyby było drugie życie na pewno bym wybrała tą samą drogę, z tym, że wszystko, co robiłam do tej pory robiłabym w sposób lepszy i doskonalszy.”

Pogrzeb Siostry Wandy odbędzie się 22 stycznia 2019 roku. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kaplicy Sióstr Pasjonistek w Staroźrebach. Następnie ciało Zmarłej Siostry Wandy zostanie złożone w grobowcu Sióstr Pasjonistek na cmentarzu parafialnym w Staroźrebach.

s. Benedykta (przełożona domu w Staroźrebach)