Data publikacji: 8 kwi 2023

[FOTO] Biskup Płocki Szymon Stułkowski odwiedził pułtuski zamek!

W Wielką Sobotę (8 kwietnia. 2023r.) pułtuski zamek odwiedził Biskup Diecezji Płockiej Szymon Stułkowski. Wizyta związana była z mieszkającymi w Domu Polonii gośćmi z Kazachstanu, którzy przebywają tu w ramach Ośrodka Repatriacji oraz gośćmi z Ukrainy, dla których Dom Polonii stał się tymczasowym domem.

Biskup Płocki wraz z sekretarzem ks. kan. Jarosławem Mokrzanowskim w samo południe zawitali na zamkowym dziedzińcu, gdzie przywitał ich gospodarz obiektu, dyrektor Domu Polonii w Pułtusku Michał Kisiel oraz z-ca dyrektora ds. Gastronomii Włodzimierz Żbikowski.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Sali Koncertowej. Tam głos zabrali: Biskup Płocki Szymon Stułkowski, ks. Infułat Wiesław Kosek oraz Dyrektor Domu Polonii Michał Kisiel.

Następnie Dyrektor Michał Kisiel zaprosił gości na krótki spacer po zamku.

Ostatnim punktem wizyty była wspólna modlitwa i błogosławieństwo potraw na Dolnym Krużganku.

Zgodnie z coroczną tradycją goście zamieszkujący pułtuski zamek w Wielką Sobotę uczestniczą w warsztatach rękodzieła kurpiowskiego, gdzie pod czujnym okiem Pani Haliny Witkowskiej oraz Pani Moniki Poteraj przygotowują wielkanocne ozdoby i pisanki. Następnie, kiedy kończą się warsztaty, błogosławione są pokarmy, które jutro na śniadaniu wielkanocnym będą podane gościom.

Udało nam się porozmwiać z Biskupem, który złożył również życzenia Mieszkańcom Pułtuska.

FOTORELACJA:

źródło: Facebook Dom Polonii w Pułtusku.

Tagi: #Biskup #Michał Kisiel #Płock #Pułtusk #Szymon Stułkowski #wiadomości